Автор Тема: Сигурност  (Прочетена 5955 пъти)

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Сигурност
« -: Ноември 08, 2009, 08:15:52 pm »
Момчета имам едно питане, как мога да си сложа охранителна камера на терасата да записва какво става ношно време пред входа. Това го искам защото снощи някой май от входа залял с киселина 3 коли и трите са дроп боя стакла навсякаде, моите коли като почудо им няма нищо живея на 6 етаж дайте ми съвет моля.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
Сигурност
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2009, 09:02:58 pm »
Ами отиваш купуваш камера с инфрачервен прожектор, и я свързваш с компа или да идеш в някой магазин  и там ще ти дадът акъл по - добро от това нема, другото е празни приказки и безумни идеи, ако тръгнеш сам да си майсториш, а нямаш опит.

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Сигурност
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2009, 09:37:04 pm »
Аз преди малко разговарях с мой познат който монтира и продава такива работи и той имал подръка една платка за 4 камери със софтуер към нея и каза че утре ще ми я даде ако ми стане на стария комп щял да ми я подари а една камера сравнително добра била около 170 кинти ама не е там работата исках да се допитам и до хора от този форум хора с опит в бранша като yasko ако не се лъжа той ги чатка тия мании не за друго но малко акъл и съвет никога не е излишен така че ако някой има идеи моля да сподели а за опита никога не е късно да се захванеш с нещо и да се запознаеш как се прави ако имаш мерака и знания на които да стъпиш.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Сигурност
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2009, 04:29:33 pm »
Може да се направи подобно система и с малко средства въпроса е какво качество ще получим после. Едни познати инсталираха подобна система точно за охрана на паркинг, разбиха 2-3 коли и се оказа после че се виждат само някъкви силуети и нищо повече. Проблема на евтините решения е не толкова в камерите колкото в така наречения "capture", който се ползва когато имаме аналогови камери. Резолюцията на една PAL камера (качествена) е около 720x576, а при евтините дори по-малко. След това обаче този сигнал се преобразува в цифров и се компресира. За да се пести място често резолюцията се намалява още примерно на 352х288 и като добавим и компресията става бой на негри в тъмна нощ. И какво от това че имаме 30 кадъра за секунда.  В крайна сметка за да се се види нещо после от снимките трябва да има достатъчна  резлюция, дори и с по-малък брой кадри за секунда. За съжаление аналоговите камери са ограничени принципно по отношение на резолюцията.  При IP камерите няма такива ограничения, но пък там цените са други. Важно е също мястото което се наблюдава да е осветено, от една страна това има превантивен ефект, а и камерите снимат доста по-добре.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Сигурност
« Отговор #4 -: Ноември 09, 2009, 06:23:12 pm »
Благодаря за инфото  :D
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related