Автор Тема: Откъде да си намеря болтове и гайки?  (Прочетена 7821 пъти)

bLaf

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Откъде да си намеря болтове и гайки?
« -: Август 06, 2009, 03:34:40 pm »
Здравейте,

оказва се, че от дълго време не съм разглобявал разни неща и съм останал без болтове и гайки;) Въпроса ми е - има ли някъде в София място, откъдето мога да си купя болтове и гайки или да си купя нещо евтино, което да мога да разглобя и да взема от него тези елементи? В интернет намерих някакви фирми, които предлагат болтове и гайки, но  размерите им започват от М8(защото са ориентирани към нуждите на строителството), а мен ме интересува нещо по-малко - М3, М4.

Благодаря!

(а и П.С. Когато бях малък си играх с едни много интересни метални конструктори - български, има ли сега такива неща? В тях имаше много болтове и гайки и изобщо всякакви механични елементи.)  :)
Милен, 21г.

TheDarkSoul

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 293
    • Профил
Откъде да си намеря болтове и гайки?
« Отговор #1 -: Август 06, 2009, 03:46:43 pm »
Има такива контструктори ,но не мога да ти кажа от къде можеш да си вземеш от София.Аз си ги взимам от магазините за играчки.Виждал съм и в Кауфланд ,макар и малки ,сигорно има и по голями ,също и в Метро съм виждал.
Иван Зарев-14г.-гр.Дупница Skype:thedarksoul4
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...:!:

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Откъде да си намеря болтове и гайки?
« Отговор #2 -: Август 06, 2009, 04:07:46 pm »
@bLaf Сложи си името и възрастта в подписа, както е според правилата на форума.
Иначе има много такива магазин в София. Има в Практикер, Бриколаж и Практис. Също така има и доста специализирани магазини - сещам се веднага за Евробол http://euroboltbg.com/index.php?o=products&m=groups_list Магазинът им се намира на Сливница и Раковска.
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

stapy

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Откъде да си намеря болтове и гайки?
« Отговор #3 -: Август 06, 2009, 04:35:08 pm »
Имай в предвид, че ако ще си взимаш от евроболт М3 с шестограмова глава, то гледай да е за шестограм 2,5, тези за номер 2 не са със същото качество  :) от личен опит ти казвам
Станислав Пешев 14г BEAM is my DREAM :D

bLaf

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Откъде да си намеря болтове и гайки?
« Отговор #4 -: Август 06, 2009, 07:58:53 pm »
Здравейте,

благодаря на отзовалите се :)

Не бях се сетил за Mr. Bricolage и преди малко отскочих до там - имат доста голяма гама от болтове. Повечето са все големи, а най-малките бяха 3х10, от които си и взех.
Милен, 21г.