Автор Тема: Свързване на уеб камера към бота  (Прочетена 9929 пъти)

importante

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 178
    • Профил
Свързване на уеб камера към бота
« -: Април 01, 2009, 10:16:38 pm »
Много ми е интересно и съм гледал клипове по нета на робота се монтира една уеб камерка и тя снима и праща видео в реално време към компа, и незнам къде го гледах но отзаде на ''задника'' на робота стърчеше едно bluetooth устройство и сигурно с него е пращал сигнала към компютъра.Някой ако знае повече по въпроса ще е яко да се направи такова нещо ,стига да нее толкова сложно.... :P
Мартин Костадинов
Skype - Optixam

TheDarkSoul

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 293
    • Профил
Свързване на уеб камера към бота
« Отговор #1 -: Април 01, 2009, 10:49:26 pm »
Виж в темите за мобилния робот.Робота има камера и връзка с компютър.Ако не е описано как е направено съм убеден че ще ти помогнат ,ако питаш.
Иван Зарев-14г.-гр.Дупница Skype:thedarksoul4
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...:!:

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Свързване на уеб камера към бота
« Отговор #2 -: Април 02, 2009, 09:14:13 am »
Здравей :) Мобилния робот, с който се занимаваме в клуба е със собствен wireless и IP камера. Но този вариант доста по - скъп от другите възможности. Може да си купиш една wireless web камера и си готов. Сигурно има и такива с bluetooth, та сигурно и това си гледал. Една такава камереа с безжична връзка струва около 100на лева. Разгледай по магазините и прецени :)
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

importante

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 178
    • Профил
Свързване на уеб камера към бота
« Отговор #3 -: Април 02, 2009, 08:48:01 pm »
Да прочетох темата ,но камерата е с вграден процесор и куп други неща,така направо да е свързвам...Искам просто една уеб камерка да я свържа с робота и после сигнала да се препраща към компа.Идеята ми е след като камерата използва USB порта на компютъра,немога ли да направя след като е качена на робота,да минава към устрпйство което да прехвърля данните от кабела на камерата към порта на компа.Видях няколко такива но схеми не немерих а това е един прост ,но не вярвам лесен начин за прехвърляне на даните чрез Bluetooth.И ако съм прав просто трябва схема която да предава информацията по безжичен път до компа,дали е bluetooth ,някаква друга радио връзка или незнам точно как защото и понятие си нямам от това ,но ми е достатъчно интересно.Това са мойте разсъждения  :?
Мартин Костадинов
Skype - Optixam

TheDarkSoul

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 293
    • Профил
Свързване на уеб камера към бота
« Отговор #4 -: Април 02, 2009, 08:58:42 pm »
Според мен е най-лесно слагаш си телефона на робота и през блутут се свързва с компютъра.През някакъв софтуер използваш камерата на тетлефона за уеб камера.И готово  :zubi:
Иван Зарев-14г.-гр.Дупница Skype:thedarksoul4
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...:!:

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Свързване на уеб камера към бота
« Отговор #5 -: Април 02, 2009, 10:07:37 pm »
С обикновена уеб камера ше стане трудно. Те са на USB порт и е не е лесно да прехвърлиш безжично сигнала.  Единия вариант е да се ползва готова безжична IP камера.  Другия вариант е да се ползва аналогова камера и безжичен комплект за предаване на видео сигнала.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.

klez

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
Свързване на уеб камера към бота
« Отговор #6 -: Декември 11, 2009, 03:22:32 pm »
http://www.zigifly.com/index.php?page=shop.product_details&category_id=2&flypage=shop.flypage&product_id=165&option=com_virtuemart&Itemid=27&vmcchk=1

Ето ти камерка... 68лв приемник и предавател
за да вкараш сигнала в компа трябва да имаш тунер де...... но ако не на компа директно може да си го гледаш на всеки телевизор
тествал съм ги тея камерки и работят доволно добре