Автор Тема: Откъде да започна?  (Прочетена 5695 пъти)

paranoiks

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 4
    • Профил
Откъде да започна?
« -: Октомври 09, 2011, 06:36:03 pm »
Здравейте на всички. Досега не съм се занимавал с роботика или каквото и да е свързано с електроника и механики разни. Занимавам се от доста време с програмиране. Гледах наскоро предаването по дискавъри "Prototype this!" - епизода в който направиха роботи-боксьори, имитиращи човешките движения. Та въпросът ми е - за да се занимавам с роботика, откъде да започна?
Имам предвид:
-дали има организирани някакви курсове (във Варна)
-какви езици за програмиране ще са ми нужни
-откъде мога да си набавя необходимите електроники

mitko29

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 210
    • Профил
Re: Откъде да започна?
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2011, 03:19:34 pm »
Цитат на: "paranoiks"
Здравейте на всички. Досега не съм се занимавал с роботика или каквото и да е свързано с електроника и механики разни. Занимавам се от доста време с програмиране. Гледах наскоро предаването по дискавъри "Prototype this!" - епизода в който направиха роботи-боксьори, имитиращи човешките движения. Та въпросът ми е - за да се занимавам с роботика, откъде да започна?
Имам предвид:
-дали има организирани някакви курсове (във Варна)
-какви езици за програмиране ще са ми нужни
-откъде мога да си набавя необходимите електроники


Ми щом си се занимавал дълги години с програмиране би трябвало да си отговориш сам на този въпрос ...
Иначе зависи от микроконтролера ,който ще избереш и от там средата за разработване (повечето подържат чистото C ,като PIC или c/c++ ,като Arduino - може да се подкара и на c# и vb,но това е отделен въпрос).
Има много начини да си набавиш електрониката - Конрад няма ли във твоя град ,или да поръчваш онлайн (но искрено ме съмнява да няма магазин за електроника)
За курсовете не мога да ти помогна - но преди да започваш да се занимаваш с електроника или микроконтролери и хубаво да имаш някакви знания в областта на електрониката , а за движенията - трябва да си на ти с механиката.
Димитър Иванов, гр. Бургас, 17г.
skype: eeeeee5612

paranoiks

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 4
    • Профил
Откъде да започна?
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2011, 04:24:40 pm »
Мерси за отговора. Наистина има Конрад във Варна, явно от там ще се поръчвам частите. А има ли някакви начални книги на тази тема=, ккоито биха ми били полезни. За основни неща става дума