Автор Тема: Използване на Ардуино като аванс процесор  (Прочетена 23103 пъти)

emil74

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 227
    • Профил
    • http://www.maystorio.com
Използване на Ардуино като аванс процесор
« Отговор #15 -: Февруари 08, 2011, 10:45:29 pm »
На сервото може да се задава точен ъгъл на завъртане. Поне тези, които съм гледал, имат вътре управление и потенциометър, който дава обратната връзка. Не са с червяк, а с множество зъбни колела, така че могат да се въртят на ръка, макар и трудно.
Dimitrov, нещо бъркаш за управлението на сервото. Има Vcc GND и вход, на който се подава импулс с определена дължина. Вградената схема отговаря със завъртане в определена посока и на определен ъгъл. В спецификацията(datasheet0 на съответното серво, точно е описано как се управлява.

Dimitrov

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 141
    • Профил
Използване на Ардуино като аванс процесор
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2011, 06:28:23 pm »
Да така е  но все пак не знаем какво е сервото защото аз имам и с потениометър и с датчик на хол и даже и с рид ампула и магнит вътре ама последното е бая големичко серво и на външен вид изглеждат повече на хидравличен цилиндър отколкото на серво и вдигат по 150 килограма без пробмем а са само 50 W  а имам и сервота с по един червяк и две зъбни колела цялотое  по- малко от кибритена кутийка  и нямат нищо и именно такова си мисля че е на " Сахо" Може и да греша не споря, просто предполагам.   :roll:
Георги Димитров / Стара Загора

Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво

emil74

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 227
    • Профил
    • http://www.maystorio.com
Използване на Ардуино като аванс процесор
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2011, 10:59:49 pm »
Горенаписаното от мен се отнася за масово използваните и достъпни сервота, каквото предполагам, ще се ползва в случая.

Caxo

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 11
    • Профил
Използване на Ардуино като аванс процесор
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2011, 07:08:02 pm »
Самото серво още не съм го купил, но да от по-достъпните ще е .Ако можете да ми предложите някакво(трябват ми 2) нови или втора употреба, но да са с червяк.Целта ми е да местя рефлектор на фар и трябва където го оставя там да си стои...ако е без червяк соред мен от вибрациите има възможност да се завърта.

Колкото до управлението открих тази схемичка, мисля че е достатъчно проста и надявам се ефективна.

http://www.horrorseek.com/home/halloween/wolfstone/Motors/svoint_RCServos.html#DrivingTheory
Александър  Спиридонов 20г.  В.Търново

Caxo

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 11
    • Профил
Използване на Ардуино като аванс процесор
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2011, 07:12:56 pm »
Аз иначе продължавам с мойте питания... Възможно ли е да се върже инфраред или блутуут към Ардуино и да се управлява с мобилен телефон.Някой пробвал ли е такова нещо ? :)
Александър  Спиридонов 20г.  В.Търново

Caxo

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 11
    • Профил
Използване на Ардуино като аванс процесор
« Отговор #20 -: Август 15, 2011, 08:56:23 pm »
Имам един въпрос....пиша в моята тема за да не правя много мизерия във форума Ви...Става въпрос за подкарване на един дисплей 40х2реда...На стария порта му е....никакъв....нито сериен нито паралелен, новия има и двата.С някакъв такър процесор като ардуиното ще бъде ли възможно подкарването на новия дисплей ?
Александър  Спиридонов 20г.  В.Търново