Автор Тема: Възможна ли е замяна на 2,5 женски жак с 3,5  (Прочетена 4919 пъти)

Icko

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 1
    • Профил
Такаам, тъй като в някои други форуми за аудио и тн. не получих отговор реших да попитам тук.
Възможно ли е тази сложна операция - замяната на 2,5" женски жак с 3,5" жак и ако е възможна то тогава как ? Имам една мп3ка на коята жака е 2,5" но поради дълга употреба се е разширил/изкривил/прецакал (без да натискам жака на слушалките на някоя посока въобще не дава контакт).И като не съм фен на изхвърлянето на неща които работят( с малки проблеми) реших да заменя жака с 3,5" ( има достатъчно място ).След като опитах да го заменя забелязах че изводите/крачетата на 2,5" и 3,5" се различават а си нямам идея как да ги свържа правилно ( Опитах 2 пъти неуспешно).Четох из интернет но не намерих кое краче за какво е.Благодаря предварително :)

П.П. Избрах да го заменя с 3,5" тъй като повечето слушалки са 3,5" ако не е възможно ще го сменя с друг 2,5"
Христо Илчев, София, 17г.

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
Възможна ли е замяна на 2,5 женски жак с 3,5
« Отговор #1 -: Март 13, 2010, 12:06:46 pm »
Хммм по принцип може да се сменят, мисля че имат три проводника(маса, ляв и десен канал), само ако има разлика във изводите на 3.5 спрямо 2.5 трябва да си ги определиш сам и да ги свържеш. Масата по принцип няма как да я збъркаш сигурно обхваща голяма част от корпуса, а другите два проводника даже и да ги объркаш едва ли ще има проблем най-много левия канал да се чува на дясната слушалка ,аналогично и за десния канал.