Автор Тема: Книжки  (Прочетена 5360 пъти)

ilk4o

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
Книжки
« -: Януари 20, 2010, 06:10:25 pm »
Здравейте, нов съм в тези среди, но ми е изключително интересно и нямам намерение да се отказвам. Вече направих "Най-лесния робот 2", сега работя и по 3-тата част. Проблема е, че колкото и да чета в "буквара", не ги разбирам нещата. Искам да ви питам, да ми кажете някоя книга подходяща за начинаещи, която да отида и да си я купя от книжарницата. Мислех да си взема 2-те части на книгата за PIC- Микроконтролерите, но незнам дали не е за много напреднали.


ПП. Не че е от голямо значение, но ще съм благодарен ако споменете и приблизителна цена.
Илиян Найденов, 16 години, Пловдив

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
Книжки
« Отговор #1 -: Януари 20, 2010, 06:23:28 pm »
Точно тия книги са за начинаещи, така че си ги вземи аз с тях почнах и съм доволен.

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Книжки
« Отговор #2 -: Януари 20, 2010, 06:31:00 pm »
Здравей, това твое решение за 2те книги за ПИК аз го подкрепям не е за много напреднали добре ще е да ги имаш това е лично мое мнение някой колеги може и да не са съгласни за друга книжка не мога много да те посъветвам защото незнам какво се предлага на пазара. Пробвай, отиди в книжарница намери щанда за книги по електроника и търси книга със заглавие основи прегледай съдаржанието ако садържа матеряли от типа на резистори, кондензатори видове, транзистори начини на свързване. Може и книга със заглавие видове полупроводникови елементи и начин на свързване също върши работа нещо такова но точни заглавия незнам дано съм ти помогнал успех :)
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related