Покажи участието

От тук може да видиш всички публикации на този потребител.


Публикации - foksss

Страници: [1]
1
Благодаря ти chwor, при мен пристигнаха за 2 седмици но важното е че са тук.Благодаря за идеята така ще имам възможност да изгоря поне 1 free преди да тръгне :)

Благодаря и на Vlado, информацията е доста интересна и пълна, но лично за мен са доста обемни решения, платката която аз проектирам и  възнамерявам да реализиам ще е по-компактна,но ще се забавя малко докато прехвълям части и инфорация от град в град.

Попаднах на много сайтове и форуми и ето един доста коментиран:
http://www.shdesigns.org/lionchg.html , може на някой да му е интересно..
както и http://www.rcgroups.com/batteries-and-chargers-129/

2
Здравей chwor,
интересува ме след поръчка до колко време пристигнаха при теб нещата,защото минава повече от седмица, статуса при мен е shipped но ни вест ни кост, и по-важното с коя фирма ти ги изпратиха. Благодаря.

3
Здравей, DataMatrix47
като цяло си прав че захранването влияе силно върху кондензаторите, но също така може да се махнат 1-2-3 кондензатора и все още дъното да работи( не в изправност разбира се) може би ще има грешки при тест на памет или рестартиране но като цяло те играят само филтрираща роля най-често на 12-те волта.Според мен по важният въпрос е дали няма някой кондензатор който да  е на късо (може лесно да се провери с мултицет). А относно въпроса на Мариан - според мен трявбва след смяната да намериш начин да смъкнеш температурата на процесора си защото каквито и кондензатори да сложиш те са близо до радиатора а там температурите са доста високи особенно летният период :)
Това е мое лично мнение, относно модел-а на кондензаторите аз бих сложил електролитни кондензатори с по високи напрежение   (в зависимост от това дали ще се съберат) и задължително същите микрофаради...  
Всъщност моят съвет е: ако има сериозен сервиз наблизо - нека те си свършат работата,не вярвам да вземат много пари,много бели можеш да си навлечеш със смяната на тези кондензатори, а проблемите може и да не се решат :)

4
Здравей yasko,
Благодаря за изчерпателният отговор.Пестя място (а и е по-лесно с 4007) и за това дължа на самостоятелна интеграла, но ми е интересно варианта за ltc4100, смятам да поръчам и 2те интеграли от магазина и да продължим с развитието на върпоса. Когато имам някакво развитие ще пиша.

5
Разглеждах различните вариации за зареждане и конкретно се спрях на LTC4007, с възможност за зареждане на 3-4 елемента, точно от което имах нужда. Тези дни смятам да я намеря из локалните магазини и да направя някои тестове.
Ако някой има наблюдения за работата с нея нека пише.
Yasko ако вземеш отношение, ще ти бъда благодарен, интересно ми е до къде си стигнал в ровенето с другия тип интеграла :)

Имам въпрос? Тези интеграли на Linear Technology в datasheet-овете им ги дават за 4.2волта модули? Yasko ти 4.2 или 3.7волта зареждаш и работи ли коректно тази LTC4002-8.4 ???

6
Здравей yasko,
не знам дали моите познания по темата ще са достатъчни да ти помогна, но като цяло съм се сблъсквал с зарядно управление на батерии за лаптоп и отчасти на gsm апарати.При лаптопите обикновенно при закачане на батерията се дава инфорация за циклите на заряд и електрониката следи за напреженията на всяка клетка поотедлно,както и за температурата (обикновено 1 датчик).
От самият лаптоп се подава импулс които разрешава зареждането(различно виждал съм и положително и отрицателно управление ),но в крайна сметка след заряд имаме прекратяване на процеса.Като цяло никога не съм се задълбавал, но ще се радвам ако можем по обстойно да обсъдим схемите, които позлвапш за 2те клетки, и идеите ти за повече елементи.
Не съм наясно със самата инфорация която се зарежда в микроконтролера, имам познания, сблъсквал съм се с някои и друг pic и eprom,но до мемента до там. Ако имаш свободно време и познания мисля че ще намерим отговор на въпросите си Smile Ще очаквам твоите схемови решения до тук, и ако може по-пъли като обяснения,защото имам какво да наваксвам(програмно, и основно като идея на работа)
Благорадя.

7
Подобно на тези които съм виждал и твоята е със серия BQxx (http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/texasinstruments/bq2050h.pdf)
 на линка можеш да намериш информяция за самото управление и да замериш много винмателно какво отива на пиновете, предлагам ти да започенеш с това - разгледай примерните схеми дадени в pdf-a, след което замери на всички пинове дали пристигат и излизат напреженията от елементите и изходните.При мен беше много странно на изхода на елементите имах волтажите ,но на изходните пинове които влизат към лаптопа имах 2 волта (като премине през схемата). По принцип е нормално след като я сложиш и получи разрешаващ сигнал да си даде нормалните напрежение но уви.Попрехвълих и аз прф-а но не виждам да има вграден eprom, нито външен, предполагам че има няква памет отделно но не можах да намеря нищо от другите неща които си ми написал.Провери и това от контрол панела power options> power meter дали я има като батерия въобще....и по-важното онзи провери всички предпазители по схемата... не мисля че дистанционно бих могъл да ти помогна с ще много.
!! Един съвет от мен преди да направиш каквото и да е било разкачи електрониката нацяло ( като си запишепш кое къде отива) и я остави за няколко часа да си помисли. След което я закачи, сложи му зарядното изчакай, и пробвай...някой път е проработвало при мен, не знам причината дали се нулира нещо енерго зависимо,но има ефект.

8
Здравей zoro1,
когато батерията ти е закачена на лаптопа има ли някаква индикация(в power панела дали я открива като процент на заряд?), или пак най-елементарно дали свети диода за зареждане? По принцип ако елентрониката е наред трябва да я открива.Да при повечето модели има епроми в които се запивсат циклите, но аз лично не съм нулирал такива.
Провери си с мултицет-а батерията какви волтажи дава и може да се наложи да "възбудиш" елементите с външно захранване( да им подадеш напрежение са кратко време с цел повдигане на напрежението) и отново да я сложиш батерията, след което ако пак не пали да свържеш и захранването на лаптопа,не знам модел,а и не съм толкова навътре имам опит с лични матерали ;) но ако ми праш снимка може и да мога та ти помогна предполагам че схемата ти е с bq20xx но ако можеш прати може пак и да стане нещо...

9
Здравейте,
Попрехвърлих основните теми по моят въпрос из форума и стигнах до извода,че има доста варианти за зареждане на бетрии но само като единични сегменти.Когато са навързани 2-3-4 сегмента от 3.7волта не е толкова лесно следенето на температура.. балансирането и т.н
Това което търся е схема за заержане на 4 сегмента li-ion батерии 3.7волта 2000-2400mAh, но не поотедлно е свързани последователно.
Разгледах има доста интеграли които се използват успешно в баетериите на лаптопите но според мен там е доста прицизно направено.
Разбира се неизбежно е да се следи темепература зарад на всяка клетка поотедлно и така нататък, но въпросът ми е следния:
Има ли някои работеща схема което може да ми предложи, с компоненти които мога да си купя от тук, а не от вън?!
Не държа да има запис на цикли на заряд разряд,но схемата да си изключва при зареждане на бетериите и да има температура защита, за да няма фоерверки все пак :)
Благорадя предварително.Ако има готов вариант от магазин съм готов да го разгледам, въпреки че е друго като сам си го сглобиш и разбереш как става.

Страници: [1]