Автор Тема: Сензор  (Прочетена 8366 пъти)

galingos

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 1
    • Профил
Сензор
« -: Април 11, 2009, 12:19:06 am »
Здравейте,
Може ли да се проектира някакво устройство което да отчита времетраенето през което се лежи на една кушетка, някакъв сензор. Да се свърже към компютър и или да си има собствена памет на която може да се видят резултатите. По точно имам масажен кабинет и искам да когато ме няма да не ме лъжат масажистите ми с продължителността на масажите, които са направили.

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Сензор
« Отговор #1 -: Април 11, 2009, 01:49:11 am »
Ами не е ли по-добре да сложиш камера която да записва кой и кога и поколко лежи, щото и масажиста може да полегне ако няма хора и датчика ще отчете но това не значи че е имало проведен масаж.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

Аматьор

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 107
    • Профил
Сензор
« Отговор #2 -: Април 11, 2009, 05:32:16 pm »
Камерата има много добро оздравително действия върху трудовата дисциплина.  Даже и да не работи. :D
Красимир Милев    51г

IbT

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 156
    • Профил
Сензор
« Отговор #3 -: Април 17, 2009, 10:16:15 pm »
И аз гласувам с 2 ръце за камерите. В охранителния бизнес съм и определено мога да кажа, че камерите са много полезни за "отдела за борба с персонала". Ако не можеш да си позволиш DVR с охранителнит камери можеш да си вземеш една уеб камера, но гледай да е по-хубава и си смъкваш i-catcher. Тествана е и си работи много добре. Само трябва да бутнеш малко настройките за движение, защото иначе прави много обемни записи.