Автор Тема: Звуков генератор (Квакащ)  (Прочетена 6900 пъти)

IbT

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 156
    • Профил
Звуков генератор (Квакащ)
« -: Март 05, 2009, 10:34:03 pm »
Не знам дали точно това е раздела, където да пусна темата. Не е свързана с роботи, но все пак е електроника. Ако модераторите преценят може да я преместят.
Да мина на въпроса. Търся си някаква схемичка (възможно най-проста), която да квака. В крайна сметка намерих една схемичка:
 

Елементите 20 и 22 са таймер 555. 54 и 56 са някаква двойка проводници, които да включват схемата при наличие на вода между тях, но това не ме интересува. Никъде обаче в описанието не пише какви трябва да са стойностите на резисторите и кондензатори, за да се получи квакащ ефект. Надявам се някой да може да помогне, защото вече 1 седмица търся подобна схема и не мога да намеря.

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Звуков генератор (Квакащ)
« Отговор #1 -: Март 05, 2009, 10:56:38 pm »
Ам много ме самнява да намериш точно за квакане има схеми с 555 подобни на тази които са тип сирена и вече ти на принципа на експиримента с потенциометри си я нагласи на желания за тебе звук а схеми можеш да намериш в гугъла като пишеш таймер555 аз съм попадал на доста разработки там.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

IbT

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 156
    • Профил
Звуков генератор (Квакащ)
« Отговор #2 -: Март 05, 2009, 11:05:20 pm »
Ами да ти кажа доста схеми с таймера намерих, но такава с квакане - не :) Иначе това с потенциометрите е вариант, но ще падне голяма игра да се налучка, но не е невъзможно :)

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Звуков генератор (Квакащ)
« Отговор #3 -: Март 06, 2009, 04:22:58 pm »
За мен това е вариянта едва ли някой ще е изложил разработка точно за жабок това се остановява опитно.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related