Автор Тема: Mindstorms NXT - поглед отвътре!  (Прочетена 11476 пъти)

zbytsam

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 256
    • Профил
    • http://genadi.masoko.net
Mindstorms NXT - поглед отвътре!
« -: Февруари 23, 2009, 08:42:08 am »
Мтакаааа, мисля, че за парите , които го взех-500 лева е добре.Реално имаме една АТМега8,4 сензора,3 серво мотора.Много много лего техник части,програма,усб кабел,кабеляци за свръзкакато телефонните и софтуер.А пропуснах и 4 много хубави гуми,две топки,които още не знам за какво са и така.
За плюсовете-уникални серва -нямат нищо общо  с тези които имам аз.За справка-нали сега съм се зарибил със моя сумобот та първото нещо,което сглобих беше шаси с две серво и гуми - просто отнесоха сумобота ми.  :( Ще му правя подобрение, но се отплеснах.Уникално много лего части и то много предавки-бях останал приятно изненадан от механиката.Според мен с този кит си решаваме проблемите откъм механика,за доста време. Разни ставички,какво ли не.Супер среда за програмиране- не съм съгласен с мненията,които прочетох, че представлявала само черtички-еми програмирането си е програмиране-просто е предоставено по доста по-достъпен начин. Тухлата с процесора си има и доста екстри-качване и възпроизвеждане(с програмиране) на звук и какво ли още.
 не.
Дисплей на процесора-е удобство си е и е много яко.
Блутут връзка.Както към компа така и към още един майндсторм брик.


 Като се опозная повече с НХТ ще пиша още.
Накратко според мен цена от 500 лева-колкото си е с докарването си струва ,но цена от 850 - колкото е при тези от Комсед,определено не си заслужава.
Ще оставя тази тема , за сега , ако има още нещо за дописване и ще отворя нова, за първия робот,сглобен от мен. Спайк!!!
гр. София

zbytsam

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 256
    • Профил
    • http://genadi.masoko.net
Mindstorms NXT - поглед отвътре!
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2009, 02:21:21 pm »
Ето и какво съдържа комплекта:

1.Ринг-рингът е за резлични тестове на сензорите. Дори има изградено поле за тест на преследвач на линия. Ето какво представлява:



Ето и какво съдържа целият комплект. Както и да се смята , при каквито и стругари и фрезисти да се отиде,каквито и китайски играчки да се купуват,смятам , че да се постигне подобна цена за всичко това е невъзможно.



От запознанството ми до тук с Майндсторм , смятам , че е подценяван.
гр. София

aragami

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
Mindstorms NXT - поглед отвътре!
« Отговор #2 -: Март 19, 2009, 11:47:37 pm »
Освен със графичния, детски софтуер, можеш и да го програмираш с RobotC, който е съвместим с Майнсторм. А двете топки са, защото може да направиш робот, който да пренесе някоя топка от едно на друго място и т.н.