Автор Тема: Искам малко инфо за NXT (ако може някой който е пробвал)  (Прочетена 16182 пъти)

xPucTu4

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
Пътво здравейте всички.
От известно време разглеждам форума,
но сега вече ми се налага да напиша нещо.

Мисля тези дни да си взема една такава играчка, но искам малко да поразпитам за нея.
Искам да питам какво е включено в комплекта който се продава, и най-важното, има ли от къде да си купя другите джаджи като GSP например (мисля, че го нямаше в комплекта)?

Понеже пиша на C#, .Net, Microsoft Visual Studio 2008 (така и неразбрах на C# или на .net пиша:)) и видях някаде, че може да се пишат програмки за роботчето, искам да питам вярно ли е това и има ли някакви по-особенни неща при писането или някакви лимитации?

Следващото нещо е, че пишеше на офицялния сайт, че може да се свържат максимум 3 кубчета едно с друго. Въпроса е дали това важи само ако се ползва стандартния софтуер от диска и т.н. понеже аз като програмист виждам нещата по по-друг начин?

Има ли начин да пусна това нещо с някакво захранване различно от батериики? Примерно ако оставя USB-то включено може ли да бачка денонощно без да спира?

И последен въпрос да неставам досаден.
Несъм много добре с механиките и всякакви такива неща.
Има ли някаква алтернатива на NTX която да не е толкова лимитирана от хардуерна страна (3 output и 4 input) и/или при която нещата да се свеждат повече до писане на софтуер (по възможност на това което написах по-горе)?

Lubo91

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 42
    • Профил
http://search2.lego.com/?q=NXT&u=&cc=US&l=2057&pt=shop&nav=1&items=0

Има джаджи за NXT толкова намерих успех изглежда интересно това "NXT"  :)

xPucTu4

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
Благодаря за бързия отговор.
Тези неща ги виждах, но повече ме интересуваше дали тези неща се продават из България.
От този сайт няма България и следователно няма как да си ги поръчам от там.
Преди време си взех една прахосмукачка роботче от техномаркет, но когато и свършиха филтрите излезна, че няма от каде да си купя други. Един вид да си купиш кола на село и да няма бензиностанции никъде около тебе на 200км примерно. (Аз съм от село на 200 км от София м/у другото:))

Lubo91

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 42
    • Профил
Поразрових се още малко и намерих http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=122548
позачетох се малко и открих че в София имало магазин на лего понеже доколкото разбрах NXT е на лего би трябвало да можеш да си го поръчаш от там малко по надоло в темата се споменаваше адреса. :)

mohaha

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 233
    • Профил
Здравейте и от мен! Съжелявам на автора на темата, че пиша тук, ако той пожелае или модераторите сметнат за редно нека преместят постовете ми другаде. И сега по същество. Стана ми интересно, но ми изглежда сложно и аз както съм сега на 13 години ( на 16.06 правя 14 ) дали ще успея да направя нещо?  :)

ПП. Погледнете тук: http://mindstorms.lego.com/eng/Japan_Osaka_Destination/Default.aspx
и тук: http://shop.lego.com/Product/AssetPopup.aspx?p=8527&AssetType=46
;)
Страхил, 18 год. гр. Монтана

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Здравей :) Значи MindStorm може да си купиш от магазина за играчки до БИЛА на бул. България. Цената е някъде около 800лв. Разбира се ако разполагаш с тези пари.... Програмирането става с някаква система разработена от ЛЕГО и е само с мишката :) Система предлага изключително малко за цената си. Аз съм на друг принцип.Купувам си голям комплект лего техник, без никакви други работи по него да не оскъпяват и после електрониката си я правя сам и сорс кода също :) Помисли си наистина дали си заслужава да хвърлиш 800лв за играчка :)
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

TheDarkSoul

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 293
    • Профил
Аз намерих в интернет RCX 1.0 за 200$. :? Това не мисля,че са 800 лв.Поне аз така мисля де.
Иван Зарев-14г.-гр.Дупница Skype:thedarksoul4
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...:!:

mohaha

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 233
    • Профил
Виж, едно е в България и в чужбина :?. Пък и като го поръчаш + доставка и всичко отстанало нищо чудно да излезе към 800 лв. :?.

ПП. Пък и RCX i NXC не е едно и също...
Страхил, 18 год. гр. Монтана

TheDarkSoul

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 293
    • Профил
Знам ама аз говоря за RCX ама май съм се объркал нещо.
Иван Зарев-14г.-гр.Дупница Skype:thedarksoul4
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...:!: