Автор Тема: Какъв робот бихте направили? Защо?  (Прочетена 20250 пъти)

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Какъв робот бихте направили? Защо?
« -: Ноември 06, 2007, 08:07:40 pm »
Споделете какъв робот бихте (искали да) направили? А защо избрахте именно него? С какво Ви е впечатлил именно той? Може да споделите и робота за следващия Ви проект! :)
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

DataMatrix

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 308
    • Профил
    • http://datamatrix-bg.net/
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2007, 11:49:39 pm »
Друг робот.
Аз искам да направя напълно автономен робот, който да може да се ориянтира в обкръжаващия го свят и да реагира адекватно на външни влияния, даже да притежава нещо като разум и сам да решава какво иска да прави и тн.
Димитър Бояджиев, гр. София

Methuselah

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2007, 12:00:54 am »
Цитат на: "DataMatrix47"
Друг робот.
Аз искам да направя напълно автономен робот, който да може да се ориянтира в обкръжаващия го свят и да реагира адекватно на външни влияния, даже да притежава нещо като разум и сам да решава какво иска да прави и тн.


Подобно  :)

mohaha

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 233
    • Профил
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2007, 01:11:04 pm »
BEAМ харесва ми, защото е автономен, а и е лесен за правене.  :)
Страхил, 18 год. гр. Монтана

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2007, 10:55:52 am »
Забравил съм да напиша и аз! :) След като завърша програмируемия сумобот, мисля да се захвана с Line Tracing-а. Може би на по-елементарното ВЕАМ-ниво. Но още не съм преценил... Може и да направя експеримент с ATmega88. Засега плановете ми са да завърша (най-после!) сумиста си! :)
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

TheDarkSoul

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 293
    • Профил
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2008, 09:45:21 pm »
Аз май гласувах "Друг",но отдавна,сега искам да направя сумо(BEAM),а също и Line Tracer,но след това,а пък сега вмомента (9:45) правя шаси за робот със вибромотори.Идеята (за точно това което правя) ми дойде от един клип,който не разбрах много,но се сетих за това,там май са пак така,но...Аз се сетих и тогава го разбрах. ;)
Иван Зарев-14г.-гр.Дупница Skype:thedarksoul4
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...:!:

TimeToCreate

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2008, 09:55:45 pm »
suob6tenie

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2008, 10:08:48 pm »
Манипулатор-ръка искам или нещо от тоя род дето да го управлявам от компа ,да му пиша програма за работа и сам да си я върши ;)

S7r33tBoY

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
    • http://FingerBoard-BG.com
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #8 -: Февруари 14, 2008, 08:19:38 am »
аз искам едно Сумоботче :) а парво ще направя най-лесното ботче 3 :)
Борис Костадинов 19г. София :)

  • Гост
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #9 -: Март 07, 2008, 10:42:09 pm »
искам да си направя 1 хуманоид, който може  да лети :D

Bluebear

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 101
    • Профил
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #10 -: Юни 20, 2008, 10:25:56 pm »
Е аз бих искал да направя мобилен робот с вериги,но сега съм на най - лесния робот 1 (държа да отбележа)  :oops:  :lol:  :oops:
Георги Тодоров гр.Пазарджик skype: blubear_pz93 Човек не е победен докато не се признае за такъв !!!

DarkLordTed

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #11 -: Юни 21, 2008, 01:57:22 am »
Аз нямам особени изисквания за робота който бих направил. За мен  важно нещо би било - машинката ми да изпълнява някаква функция или поне да има възможност в бъдеще да започне да изпълнява такава. Да има развитие и да е колкото се може по автономна (но с фиксирана логика). Не ме влече да правя нещо което просто щъка насам натам, това изглежда малко като прахосване на време и части(въпреки, че е добър начин на самообучение).

Dare_Devil

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
    • http://www.mayvena.net
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #12 -: Юни 30, 2008, 10:41:11 am »
И аз така - ще ми се като правя нещо то да има някакво приложение. Принципно ми се иска да направя хуманоид, който до максимална степен да може да пресъздава движенията на човек, да се ориентира в пространството и да изпълнява прости задачи. Всъщност може да звучи смешно, но се запалих по идеята за робот покрай един много тривиален битов проблем - как да пренеса препълнена чиния със супа от кухнята до хола без да я разлея по пътя. Такава задача е по силите на един мобилен робот с подходяща конструкция, но както обикновено става при мен - идеите започват да се доразвиват и усложняват в момента в който почна да мисля как да ги осъществя. Съответно стигнах до един много по-функционален андроид, който от своя страна ще представлява и много интересно предизвикателство едновременно от гледна точка на механика и от гледна точка на софтуер. Всъщност повечето механични възли вече са измислени, по-нататъшното им уточняване зависи от конкретните моторчета и редуктори, които ще ползвам (а все още не съм намерил подходящи). Засега, докато търся моторчета чета за динамичното равновесие и как се постига програмно. В моята конструкция ще ме улесни това, че всяко стъпало разполага с по три "пръста", които могат да помогнат на машината да пази дори и статично равновесие на един крак. За тази способност ще допринесе и възможността за странично движение на краката в тазовата става, както и възможността за накланяне настрани, назад и напред в областта на кръста. Всъщност малко по-късно ще пусна подробно описание на механиката, по начина, по който я планирам, в отделна тема.
Христо Колев, София, 32 г.
http://www.mayvena.net

dimovmaxi

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 1
    • Профил
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #13 -: Март 10, 2009, 08:07:08 pm »
az bih iskal da napravq beambot

Кирилица!

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Какъв робот бихте направили? Защо?
« Отговор #14 -: Март 10, 2009, 09:31:25 pm »
Аз бих влязъл в категори Андроид винаги са ми харесвали и Други роботи попринцип идеята ми е да конструирам робот който да ми влиза в употреба така хем хобито ми ще се развива хем знанията ми ще нарастват и накрая ще имам робот който ще ми е полезен примерно вкъщи :D  Както се казва да съчетаеме полезното с приятното :lol:
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related