Автор Тема: Да се запознаем.  (Прочетена 61818 пъти)

dessi_aa

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #15 -: Февруари 15, 2008, 02:09:19 pm »
Здравейте! Аз съм Десислава Атанасова от Варна. Родена съм на 19.01.1995г. Незнам дали в този форум има и други момичето но съвсем случаино попаднах тук. Роботиката ми е интерестна тема още от както се помня, но за първи път решавам да направя робот! Може би робота които искам да направя няма да стане от първите няколколко пъти и ще трябва се науча много няща докато го направя. Робота които искам да направя също ми хрумна по много странен начин. Когато даваха междузвездни воини аз много си харесах 3PO. И може би затова искам да направя такъв робот! Знам че няма да стане същия, но поне нещо да стане :-D !Попринцип РОБОТИКАТА, механиката, електрониката (и още) не е за момичета, но незнам защо си падам точно по това?!?
Десислава Атанасова - Гр. Варна

TimeToCreate

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #16 -: Февруари 15, 2008, 02:44:11 pm »
изтрито

c82

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #17 -: Февруари 15, 2008, 07:02:31 pm »
Здравейте казвам се Даниел и съм на 25 от малък се чопкам по жиците и едновременно с това по компютрите все се разкъсвах че ми се занимава и с жици и с компютри и в един момент разбрах за микроконтролерите - именно нещото което свързва компютрите с електрониката обичам моделизма  - имам полузавършен самолет с моя си електроника от форума по моделистика попаднах на темата за роботика и ето ме и мен тук
Даниел Василев - Гр. София

S7r33tBoY

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
    • http://FingerBoard-BG.com
Да се запознаем.
« Отговор #18 -: Февруари 15, 2008, 09:18:19 pm »
Здравейте, казвам се Борис Костадинов на 15 (ден-ден: 23.10.1993) от София сам (Дружба-2 няколко етажа под Ради  :clap: ) Чета от форума от моделистиката от година и нещо и преди около месец че и толко няма ходя в клуба на Военно Ваздушните Сили (при Владо). От там се запознах с Димитар и той ми казваше някой нещица после му зех Скайпа от там видях линка на Саита-Форума и Ето ме "цафнал" тука :)
Борис Костадинов 19г. София :)

jazz

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #19 -: Март 12, 2008, 09:20:56 pm »
Здравейте и от мен. Като гледам съм закъснял с представянето, но това не ми пречи. Казвам се Янислав Хаджиев и съм на 27 години. Женен съм и имам едно сладко момченце на 5 месеца. Завършил съм Техническия университет в Пловдив, но така и не успях да си намеря работа по специалността. Следя форума от доста време, но така и не съм започнал да конструирам собствен робот, мисля че не съм толкова подготвен.
Според мен форума е много добър и е идеално средство за да ни накара да направим нещо повече....
Успех на всички и здраве разбира се.
Янислав Хаджиев
гр. Пловдив
[email protected]

  • Гост
Да се запознаем.
« Отговор #20 -: Март 13, 2008, 09:36:31 pm »
казвам се левент.
роден сам на 08.10.1991г.
от шумен съм.
уча в математическата.
занимавам се с програмиране(С++,Висуал Басик),уеб дизайн и японски комикси(Тогари, Наруто, Хелсинг, Басилиск)
и тфа е от мен :)

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #21 -: Март 15, 2008, 08:16:40 pm »
Здравейте казвам се Цецо,на 28г. съм от Бургас.Завършил съм КИП,работя електротехника,а хобито ми е електроника.Занимавам се от много малък,можеби когато бях на 9г. баща ми ми купи първият руски конструктор с радио елементи и от там започна всичко.Правил съм не веднъж ръце на роботи,сензори,фото,акустични и др,но винаги ми беше интересно да създам нещо което да работи само.Иначе казано изпълняващо програма именно това съвсем случайно ме доведе до портала по роботика търсейки разяснение за микроконтролерите.Толкова за мен успех на всички в бъдещите им проекти :D
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

taurus

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
представяне
« Отговор #22 -: Април 05, 2008, 11:20:58 pm »
Хайде и аз да се представя:роден съм в далечната за вас 1952 година
в ерата на електронните лампи(радиолампи)горе долу на вашата възраст си оравих дедекторен приемник и естественно самия дтектор (един напръсник сяра и един напръсник оловни стружки)поставени в ептуветка и нагряти до зачервяване.От тогава и до днес се занимавам с електроника и ми е кеф моят девиз е:Екектрониката може всичко.
Ако някой от вас младите попадне в морето от руски сайтове и нешо не разбира готов съм да помогна щото аз освен руски друг чужд език не знам,но пък от руски сайтове имам много неща даже се опитвам да пиша елементарни програми на C++ от руски самоучител по програмиране на AVR.толкова за мен.

Dare_Devil

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
    • http://www.mayvena.net
Да се запознаем.
« Отговор #23 -: Май 25, 2008, 09:59:29 pm »
Казвам се Христо Колев, роден съм на 09.01.1981 в Пловдив, където съм и израстнал, в момента живея и работя в София. Завършил съм обща педагогика в Пловдивския университет, а в момента съм шеф на екип в отдел поддръжка на една от най-големите български софтуерни компании. От малък се занимавам с електротехника, електроника и механика. През годините съм се занимавал с какъвто се сетите моделизъм, в момента едно от най-времегълтащите ми хобита е модингът (модифициране на компютърни кутии). Роботите са ми стара слабост, но по-далече от чертежи не съм стигал. Тези дни случайно попаднах на този форум и старата ми страст по роботиката се събуди отново. Веднага след като приключа сегашния си модинг проект (който подготвям за конкурс) ще зашочна работа по някой по-простичък робот за загрявка, а по-нататък - каквото сабя покаже.
Христо Колев, София, 32 г.
http://www.mayvena.net

rlbob

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #24 -: Май 26, 2008, 09:38:34 am »
Казвам се Борислав Тотев. Роден съм на 4.08 в далечната 1972 г. в Русе Завършил съм РУ "Ангел Кънчев" специалност "Технология и автоматизация на машиностроенето". Сега работя по специалността си. Досега съм се занимавал главно а моделизми, но случайно попаднах тук и ми стана интересно. Едно време мнооого отдавна когато още имаше ТНТМ ;) се бяхме опитали да правим крачещ робот - хуманоид.  С механиката нямам проблеми, но виж с електрониката съм на Вие :(. Но се уча и се надявам. Искам да благодаря на spp за полезния буквар. Стига толкова, че много се разписах :)

GeForce

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
    • http://www.constructor.bg/mk/
Да се запознаем.
« Отговор #25 -: Май 27, 2008, 10:34:44 pm »
Здравеите казвам се Иван Стоичков роден сам на 04.01.1993 в град софия. занимавам се с електроника от 13 годишен но не точно с роботика а с печатни платки и автоматика но се запалих и по роботиката преди около 3 месеца   и сега се надявам да намеря много отговори на вапросите си в този форум   :robotics:  :robotics:  :robotics:
на 15г. от град София

Bluebear

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 101
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #26 -: Юни 17, 2008, 10:10:25 pm »
Казвам се Георги Тодоров и съм от Пазарджик.Роден съм на 17 декември 1993 година.8 клас съм и уча в Професионалната Гимназия по механо - електротехника,като там съм със специалност : Компютърна техника и технологии.От скоро се занимавам с роботика и ми е много интересно.Надявам се,че тук освен знания ще направя и приятели  :)
Георги Тодоров гр.Пазарджик skype: blubear_pz93 Човек не е победен докато не се признае за такъв !!!

milen

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #27 -: Юли 06, 2008, 07:31:42 pm »
Името ми е Милен на 21 съм.От Радомир. Завършил съм КИПиА с 3-та степен професионална квалификация. Пробвах се за в ТУ обаче не ме взеха. сега бачкам като ел.техник в един завод. По принцип не съм робоманяк , но тук намирам доста интересни и полезни идеи.

tikvun

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 52
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #28 -: Юли 30, 2008, 04:31:07 pm »
аз се казвам Миро на 13 съм роден съм 1995 г. в град Стара Загора  8)  любим цвят зелен любимо число 5...занимавам се с графичен и уеб дизайн правя сайтове на " HTML,CSS,JS,PHP" s HTML & CSS се занимавам от две години и мисля за напред да изкарвам пари от това  ;)  ;)  роботиката започна да ме влече от едноименното шоу по "дискавъри наука" от няма и седмица извършвам някои екперименти с електротехниката или електрониката нямам си напредстава дали има разлика междо тях :oops:  :oops:  и каква е тя  ;(
Град -Стара Загора
Име - Мирослав Бекяров
Години - 13

petko10

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Да се запознаем.
« Отговор #29 -: Септември 16, 2008, 10:57:16 pm »
Здравейте ,попринцип от малък много се интересувам от техника и имам такъв тип мислене . Нямам някакви грандиозни постижения ,но разните неща ,които съм сглобявал бяха отдавна и направо се гордея с тях за тогавашната възраст (лодка с двигателче от играчка и собственоръчно изработена перка (или не знам как се води - тип тези на параходите по Мисисипи  :lol:  ) си беше направо гениално  :lol: . Иначе след това се захванах с програмиране (като започнах с Pascal ,май по-миналото или предишното лято най-рано беше) и малко на приливи, на отливи (на доста големи периоди не се занимавах) и се научих много добре на QBasic до момента в който той направо ми стана твърде бавен .Обаче като се огледах за алтернативи се оказа ,че C++ ,който уж е най-добрия и се използва навсякъде ,е много по-различен и доста трудно върви ученето и до сега не съм се захванал ,както трябва да го науча . Аз работя по един основен проект, причина за всичкото ровене и учене (едва ли ако не се бях сетил точно за това нямаше да се занимавам с програмиране ,но все пак) - създаване на изкуствен интелект (така казано звучи научна фантастика ,но идеята е програма на която ,като дадеш задача и контрол върху някакво устройство (което дава възможност да бъде изпълнена задачата) да изпълни въпросната задача) . Знам ,че много народ по тоя свят се занимава със същата задача ,но вярвам ,че това не е причина да се губи надежда . Та във връзка с цялата тая работа ми трябва робот ,когото всъщност да управлява програмата (не че съм я завършил :) )и ровейки се в нет-а попаднах на този сайт и много се зарадвах ,че в България се е зародило такова общество ,в което ще може да се споделят мнения и да си помагаме  :)