Автор Тема: С какво да започна?  (Прочетена 6334 пъти)

Dilyan

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 8
    • Профил
С какво да започна?
« -: Ноември 23, 2012, 01:57:59 pm »
Здравейте,
Искам да започна да се занимавам с роботика, имам някакви бегли познания, придобити с четене. Програмист съм, така че програмирането няма да ми е трудната част, по-скоро електрониката. На пазара има доста платки вече и избора за започване е доста голям. Преди бях твърдо решен да се захвана с Ардуино, като най-масова платка и може би най-лесна за използване. Сега вече не знам? Има Netduino, има PI, има доста неща вече. Бих искал като за начало да е по-лесно за използване.
И ще се радвам да получа и съвет с коя платка да се захвана - Уно или Мега? И съвети за Кит, който да си купя, било то и от не бг сайт. Аз разглеждах разни сайтове с Китове, ако искате може да ви пратя и да кажете кой би бил добър като за начало.
Всякакви съвети биха били полезни?

Благодаря!
Дилян Димитров, София, 25 години

lionheart

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
С какво да започна?
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2012, 09:39:13 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=fCxzA9_kg6s има и продължения :)И книгата Robot building for begginers.Ако не можеш да я намериш кажи ми.

Dilyan

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 8
    • Профил
С какво да започна?
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2012, 10:21:31 pm »
Тези клипчета съм ги гледал, въпреки че нямам ардуино да ги пробвам :) И книгата имам + Arduino Cookbook.
Благодаря все пак.

Въпросите ми бяха по-скоро какъв кит да си взема и от къде и кое да избера Uno или Mega?
Естествено се замислям и за други платки, но за повечето не съм се запознавал достатъчно.
Дилян Димитров, София, 25 години

dzwer

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
С какво да започна?
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2012, 09:51:05 pm »
eBay.com, DX.com, други знайни и незнайни сайтове предлагащи китайски стоки :)
Виж кой е с повече входове-изходи, иначе принципа на програмиране е един и същ. А и като изчислителна мощ са едни и същи, ако работят на една и съща честота - с едно и също ядро са.
Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
HTC One S - The Sense Matters!