Автор Тема: Захранване  (Прочетена 6329 пъти)

hardbody

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 5
    • Профил
Захранване
« -: Ноември 28, 2011, 10:34:04 am »
Здравей те искам да попитам дали има някаква схема за подаване на напрежение от 0-6 волта само ,че да е плавно  трябва ми за едно ел.двигателче

krasimir

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Захранване
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2011, 02:58:02 pm »
Може да използваш LM317. Виж в гугъл има много схеми. Има два резистора и когато пременяш тяхното отношение се променя напрежението в граници от 1,25V до (3-входящото напрежение).

Има и аналогични  импулсни регулатори (примерно LM2576), които има много малки загуби и греят много малко.

П.П. Обикновено скоростта на електродвигателите не се регулира с промяна на напрежението, а посредством ШИМ.
В областта на Ардуино и програмирането абсолютно начинаещ.

hardbody

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 5
    • Профил
Захранване
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2011, 09:14:35 pm »
Здравейте , искам да направя следното, имам една количка детска  която е с предавател и приемник на 27 мегахерца.На предавателя е вързан на един контролер  който управлява релета а релетата един редуктор който подкарва количката на пред или  на зад .Двигателчето се захранва на 6 волта,когато се подаде  команда  въпроса е може ли при команда на двигателчето  да тръгва бавно примерно от 3 волта до 6 плавно или по ток на шит не знам :D

ssi

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 41
    • Профил
Захранване
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2011, 08:35:35 am »
На шит, не знам...със ШИМ ще стане, само трябва да си направиш свястно управление от микроконтролера или да вземеш специализирана схема за управляване на мос-транзисторите и нея вече да управляваш с микроконтролера. Щом ти трябва напред и назад най-добре се ориентирай към H-Bridge http://robotechno.us/high-current-h-bridge-with-mosfet.html
Светлин Иванов (гр.София) ,39г.

hardbody

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 5
    • Профил
Захранване
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2011, 04:52:11 pm »
Здравейте ми може ли да ми предложите някоя схема.