Автор Тема: Помощ за старт - стоп wireless система и PC  (Прочетена 5129 пъти)

kavale

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте, имам нужда от помощ за кода на  система за засичане на скорост в спортно състезание. .
Състои се от 3 броя Ардуино с NRF24L01 модули. Едното Ардуино е на старта, другото е на финала, като третото препраща сигналите към PC. Първият и вторият модул получават сигнал през аналогов вход
Третото командва рид реле пак през аналогов изход.
Идеята е взаимствана от този пост http://tomymmx.tumblr.com/post/81236990822/arduino-based-laser-stopwatch, като ги има и кодовете за трите устройства. Разликата между моята нужда и това в публикацията е, че аз няма да ползвам дисплей, а ще командвам програма на PC, която изисква един сигнал за старт и един сигнал за стоп.
Тъй като състезателните пътеки са две, съответно са ми необходими две системи. Възможно ли е модула, който командва РС-то да работи едновременно с 4 други и да препраща съответно сигнала към два аналогови изхода? Ако не, ще използвам два модула към компютъра.
Ще съм  много благодарен, ако ми помогнете.

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Re: Помощ за старт - стоп wireless система и PC
« Отговор #1 -: Май 06, 2017, 07:32:43 am »
Здравей,
Смятам, че възможно да направиш  комуникация с  4 модула. Доколкото си спомням библиотеката за NRF24L01 поддържа създаване ма мрежа, така че не си ограничен от броя устройства. В кода трябва да се добавят връзки (pipe) към другите 2 у-ва и съответния код за обработка на сигналите от тях.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.