Технически форум > Програмиране

Промяна на код

(1/2) > >>

zoro1:
Здравейте.Правя една схема за автоматично регулиране на температура и влажност ,Схемата и кодът ,който е тук е за тн психометричен начин за измеране на влажността ,основан на разликата между сух и влажен датчик.Са датчици се ползват 18b20 на Далас ,но бих искал да смена втория датчик с датчик за влажност DTH11 ,имам го в наличност.Прилагам файла


yasko:
Здр.
В текущия вариант влажността с датчици за температура ли се мери?
DTH11 не съм гу пускал, въпреки че преди време си купих 2-3 броя от DHT22 (който е подобен), но после се отказах от тях. Намерих по-добър вариант и с по-ниска консумация SHT21 на Sensirion.  Корпуса е малко кофти, но датчика е супер дава температура и  влжност по I2C.  За него имам код за AVR,  а мисля, че ми е остнала и някоя бройка залепана на платка.
Иначе за DTH11 е най-добре да се намери библиотека, ако има за да не се открива топлата вода.  Дай малко почвече информация какво и как управлява въпросния код и ще го разчоплим.

zoro1:
Да Яско ,в текущия код влажността се измерва по температурата на "сух" и "влажен " датчик .Има и една таблица в нета за това.За целта датчика "влажен" се увува в парцалче близо до съда с вода,но не знам колко  еточно измерването.Аз подкарах друга схема с друг код ,но за съжаление е готов хекс ,а не код,и работи .Странното е ,че при отдалечаването на датчика 11 от платката с кабели /около 2 метра/ забива захранването на цялата схема.Не съм прбвал повдигащия резистор към DATA да монтирам до датчика ,но довечера ще пробвам и това .Иначе ДТХ22 са доста по добри от 11 -измерват много по точно ,а пък тези ст21 са много скъпи ,а и платката дето трабва да се монтират трчбва да отговаря на специални изисквания ,отсрани да има отври  ,непосредствено до датчика да се разположи преобразователя на 3,3 волта и затова се спрях на дтх11-хем са по ефитин и/4 лева/ хем 2 процента точност напълно ме удовлетворява.Вчрно за температура ползвам дс1820 ,което оскъпява ,но пък имам два отделни датчика,за зашита.Срса и схемата е за направата на инкубатор за пилета и екзотични птички

bateAz:
Аз съм ползвал SMTHS07, на времето го имаше в Комет. Може и сега да го има. Много съм доволен от него, як е. Единствен недостатък - иска и температурна корекция.

zoro1:
Да знае някой какво е максималното растояние ,при което тия датчици работят нормално?намерих сорса за датчик дтх11 на пин10.подкарах схемата на бредборд ,но като отдалеча датчика за влага става мазало.Използвам UTP кабел с дължина около метър ,при пускането започва да играе температурата ,влажноста показва /а дали е вярно?!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия