Автор Тема: Работа, Търси се ентусиаст за водене на кръжок по роботика за деца в Поморие ...  (Прочетена 5269 пъти)

kun4

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте, търся ентусиаст който да води кръжок по роботика за деца в Бургас и Поморие. За целта ще бъдат осигурени обучение и материална база (лего роботи, кабинет, компютри и т.н.). Няма изисквания към възрастта на кандидатът (стига да има шофьорса книжка), достатъчни са познания в областта и желание за работа с деца. За контакт 0896 253967 ; Георги Кънчев; [email protected];

kun4

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
 Никой?
Хайде да направим нещо хубаво за децата!
Като казвам ентусиаст нямам предвид да работи без пари. Естествено че ще получава хонурар за труда си. Идеята на начинанието обаче не е да се изкарват пари от това а да подобрим средата за нашите деца.

xyz

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 75
    • Профил
Хората са егоисти по природа, а ние българите още повече. И то дотолкова, че дори за собствена реклама им се свиди да дадат пари (така от която в последствие има вероятност да изкарват доста пари).
Ето например едно нищо и никакво колелце (доста подобно на тези в китайските колички за левче, но не съвсем същото, че да използвам от такава) търсих стругар да ми го направи - никаква точност не се изискваше на практика. Всички ми казваха цена, започваща от 10 лева нагоре. При тази цена (и имайки предвид, че доста детайли ще ми трябват в бъдеще), то ми излиза много по-разумно да си купя някой часовникарски струг втора употреба за 500 лева и сам да си правя каквото ми трябва. Единственото което ме спира е, че няма къде да го сложа въпросния струг за момента!
Освен всичко друго ти определяш само Бургас. Едва ли има много хора от там тук във форума. Ако опиташ да организираш нещо по-мащабно - тогава по-може да се намерят кандидати...

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Проблема е локацията.
Явно има по-малко ентусиасти в региона в който търсиш.
Можем да помогне дистанционно ,ако ти искаш да направиш нещо на място.

xyz Не си прав.Аз също в началото мислех,че хората,които притежават такава техника(струг ,фреза и др.)прекаляват с цените,но в последствие се убедих,че са прави.Едно е да направиш един детайл(даже и да ти изглежда на пръв поглед лесно)друго е серийно производсво.
Когато има готови приспособления и машини и се прави серойно ,то наистина цената на отделен детайл може да е стотинки.
Когато обаче се прави единична бройка ,нещата са коренно различни и е скъпо.
Кажи ,какво ти трябва и ми дай някаква скица с основните размери на детайла .Мога да ти го направя.Стига да не е нещо слижно.
Слави Петков
София 49г