Технически форум > Общ форум

Автопилот за бъги

(1/2) > >>

maxaffey:
Здравейте,

имам едно елетрическо бъги (голяма голф количка) на 48 волта и искам да го направя автоматизирано и да се ввижи по предварително зададени GPS координати. Бъгито се кава с 2 певала - за газ и спирачка и волан. Та идеята е да се автоматизира, да му се задава маршрут по който да върви и като се пусне да го изпълнява.

Възможно ли е изобщо такова нещо и кой може да ми го направи?

Мерси предварително

bateAz:
Възможно е.   Един колега има такова задание за Дипломна работа. Не че го е направил, ама поне показва, че проблемът е взет насериозно.

maxaffey:

--- Цитат на: bateAz в Август 06, 2015, 02:02:34 pm ---Възможно е.   Един колега има такова задание за Дипломна работа. Не че го е направил, ама поне показва, че проблемът е взет насериозно.

--- Край на цитат ---

Ако твоя колега прояви интерес, може да се свърже с мен да го направим заедно, защото имам и машината и финансирането за направата на този проект!

bateAz:
Имаш ли представа какво значи "финансиране" на такъв проект ?

xyz:
Малко като offtopic, но преди време четох една статия в която се описваше система, за автоматизирано жънене (управлява се точно с GPS, но се инсталира на комбайн, а не бъги). Всъщност статията беше за друго, а това се споменаваше.
Т. е. казано накратко такива системи за управление и то на дизелови превозни средства съществуват! И цените са им едни такива - като намекът на bateAz.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия