Контролери > Ардуино (Arduino)

Направата на "Ардуино" контролер

(1/10) > >>

zoro1:
В тази тема ще споделя патилата при направата на Ардуино.
Базовата схема на 3.3 Ардуино е с транзистори като буфер към ТТЛ нивата 232.Аз лично използвах схемата от http://robozone.su/2008/02/29/universalnyjj-robo-kontroller-mrc28.html ,която е с МАХ232 .
Използването на транзистори напалява размера на печатната платка,но палтката е достатъчно голяма,така че няма проблем използването на 232.Самия МК може да бъде Атмега 8,88,168 или най новия 323,който разполага с най-големи възможности от малката серия.Изводите на тези контролери са напълно идентични така че позволява смяната 1:1.

Borislav:
Кое пречи да използваш направо схемата на контролера? В сайта на Ардуино са си публикували Схемите и Eagle-файловете на почти всички контролери от семейството. :)
Поздрави!

zoro1:
Ами не съм го направил по тяхната технологи поради това,че не съм работил с Игълски файлове,а и пистите са доста малки,което обуславя разяждането им при ецване с азотна киселина.Другото което е че доста от платките са им двустранни.При поръччка в платкаджииница става,но тогава цената става доста солена,за единична бройка не си заслужава да се ,по добре да се поръча готова платка-в Роботев ги има по 13 лева.

zoro1:
Това е платката

по метода на лазерната ютия.
;)
страна елементи
 ;)

Светодиода е на пин 13 за тест.

reverenge:
Понеже от скоро и аз съм почитател на Ардуино ме впечатли платката която си изготвил,наистина изглежда професионално за което ти се възхищавам.
А това е моя контролер Ардуино,който съветвам всеки начинаещ и чудещ се с какво първо да започне при програмирането на процесори.


Тука е в действие:


Схемата , която съм използвал е тази http://webzone.k3.mah.se/k3dacu/arduino/releases/serial_v2/arduino_rs232_v2.png
Отнема около 2-3 часа да се направи и след това започват забавленията.

Успех на всички.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия