Покажи участието

От тук може да видиш всички публикации на този потребител.


Публикации - tommyboy

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 23
76
Електроника / проблем протеус
« -: Април 10, 2010, 05:55:38 pm »
Аз го задавам с батерия, или пък от generator mode DC, даже при симулация с graph mode последното е по-удачно.

77
Електроника / проблем протеус
« -: Април 09, 2010, 10:56:30 am »
Да има такива проблеми, наи-добре не симулирай на висока честота, също зависи и от елементите на схема, от които се определя колко ще смята компа. Аз  по принцип не симулирам с реална честота защото над 10-20КХз бави или забива. За целата ползвам Graph mode, симулацията не е в реално време, но пък излиза .За симулация на контролери не знам дали е подходяща.

78
За всичко... / GSM камера
« -: Април 09, 2010, 10:50:28 am »
Без документация е почти невъзможно, а и програмата за контролера няма да е малка и лесна.

79
За всичко... / ATmel TV player
« -: Март 31, 2010, 08:50:35 pm »
Да пак ще се повторя аналоговия видео сигнал е сложна смес както го пише в учебниците, за това трябва да прочеш за него, а на бг колкото искаш книги има.

80
За всичко... / ATmel TV player
« -: Март 31, 2010, 07:54:53 pm »
Ммм това е добре, което казваш значи знаеш какво искаш. Ммм бях гледал в млад конструктор (списание) незнам кой брой, схема с авр , с която се визуализира играта бинго  :-D . Иначе ако искаш съвет , по - добре вземи някой книга за телевизия да видиш какви са сигналите там, защото ТВ сигналът е сложна смес от гасящи, кадрови, полукадрови, синхронизиращи импулси т.н. Като ти се разяснят нещата по принцип сигнала можеш да си го синтезираш с контролера и през ЦАП (R2R матрица) да го направиш аналогов и от там към ТВ. И последен вариант да търсиш на дълбоко в нета.

81
BEAM-роботи / beam Фотопопър
« -: Март 31, 2010, 07:44:44 pm »
Не че вземам страна ама това са си чисти светодиоди тука във форума не е дадена цялата схема, ако може да се каже, че онова е схема, ето я пълната.

http://solarbotics.net/library/circuits/bot_popper_fred.html

82
За всичко... / ATmel TV player
« -: Март 30, 2010, 10:48:42 pm »
А били ли казал какви познания имаш изобщо в електрониката, ти добре се вдъхновяваш, но хората дето са ги правили тия неща знаеш ли колко са чели, а и не става с четене само ами и с много време. Наблюдавам, че пишат много нови потребители дето са се впечатлили от някой youtube клип и си мислят, че всичко е песен хващаш чипа и поялника, и си готов. Предлагам на всички новодошли за да не им се изпари ентусиазма и мерака да почнат с елементарни неща и да сядат да четат, а не само да чоплят в нета глупости, и да се надяват нещата сами да се направят.

83
За всичко... / 4'950 $
« -: Март 27, 2010, 09:29:58 pm »
Хахах ама какво описание има само, ех ех много са му дигнали цената да не го продават като антика  :-D .

84
За всичко... / Работа с USB
« -: Март 26, 2010, 02:16:42 pm »
Да ще им хареса идея, може да почнат да ползват УСБ връзка, което е доста по-удобно ама по-трудно :roll: .

85
За всичко... / Работа с USB
« -: Март 26, 2010, 08:06:43 am »
Той тока си е достатъчен контролер съм захранвал с него, въпроса е да се направи комуникация между МЦУ и компютъра, той човека иска да управлява диоди не само да ги захрани.Ако някой иска код за ПИК и терминална програма  за комп може да пише.

Ето тука има малко картинки как изглежда схемата и програмката.

http://img339.imageshack.us/img339/5854/usbdemo.jpg
http://img25.imageshack.us/img25/4/terminaljo.jpg

86
За всичко... / Работа с USB
« -: Март 25, 2010, 05:39:42 pm »
може що да не може ама не е лесно, аз има една платка, на която съм тествал комуникация между ПИК18ф4450 и компютър през УСБ. Пращат се пакети от данни, аве всичко там каквото си е, a ПИКа го разпознава като HID (human interface device).

87
Електроника / DC Волтметър с PIC16F
« -: Март 21, 2010, 06:53:48 pm »
Е нема да се слага кондезатор бре и ДЦ си минава като по вода (е и това дето е от захранването си отива към източника хехе), а проблема с толеранса се избягва като се сложи тример така се донастройва и калибрира. Аз лично съм правил скопче с графичен ЛЦД верно си имаше грешка ама проблема ми беше от нестабилното напрежение, което подавам на тоя тример. Пък сега, ако ви се занимава да правите точни уреди ок ама не си струва, може на ръка да се скалъпи само нещо средно.
Пък ако му се занимава на човека може да си направи инвертиращ дц-дц за отирацателното опорно напрежение на ацп (само да е стабилно), може и други схеми да се ползват специализирани.

88
Електроника / DC Волтметър с PIC16F
« -: Март 20, 2010, 11:06:38 pm »
Няма смисъл да се претеснява за отрицателните напрежения, на входа се слага един 'повдигач' така да се каже два еднакви резистора единия пин на единия резистор към маса, а на другия към захранване, на средната точка входния сигнал след това буфера с ОУ и после ацп. Ако на входа имаш -2.5В на входа на ацп ще се получи 0В от там вече ще си ги оправя софтуерно.

89
Хммм по принцип може да се сменят, мисля че имат три проводника(маса, ляв и десен канал), само ако има разлика във изводите на 3.5 спрямо 2.5 трябва да си ги определиш сам и да ги свържеш. Масата по принцип няма как да я збъркаш сигурно обхваща голяма част от корпуса, а другите два проводника даже и да ги объркаш едва ли ще има проблем най-много левия канал да се чува на дясната слушалка ,аналогично и за десния канал.

90
Цитат на: "spp"
Това,което ще ти даде равномерен слой е да имаш фоторезиста,но не във флакон под налягане а във вид на лак.
Монтираш платката на бързо въртящ се диск и в центъра капваш необходимото количество с необходимата консинстенция. :)
Другото ще го свърши центробежната сила.Тя ще разпредели много точно слоя лак по повърхноста.
Така се правят покритията ако не се лъжа на хард дисковете и на други подобни у-ва.
До колко може да се реализира в домашни условия ...не знам.Би могло да стане.



Да и това го правих само, че бях със спрей и после се замислих, че трябва да е на течен лак хехе.Понеже бях гледам тоя метод по ТВ ама за жалост не се прави със спрей.

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 23