Технически форум > Електроника

Какво е това?

(1/1)

mohaha:
какво е това има три извода и отгоре има нещо като лупа да не е фототранзистор а и в най-лесния робот (част 2) какви са тези транзистори с два извода ?
ПП. Преместих линка тук долу че другия не работеше
ПП.2 По тънкото е елемента това е долу е... може би нещо като шперплат за да не се отчупи елемента

 :!: снимките ще бъдат качени на друго място :!:

Borislav:
Ето ги снимките:

Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4

Доколкото виждам, това според мен е фототранзистор с "кожух" на него... Доста са неясни снимките. :)

mohaha:

е на тва мязат  :lol: прочетох че точно този на снимката е фото диод а има и така изглеждащи ИЧ е а там в темата нали са показани фототранзистори дето са с 2 крачета и ако и мойте стават как да ги свържа :?

а относно снимките с телефон са правени а и от мн близко

ПП. http://eshop.bg/eshop3/index.php?url=/eshop3/phps/group.php&get_vars=455&get_keys=id от тук взех снимката. ел. елементи -> активни -> диоди -> светодиоди -> ИЧ
ПП.2 Хаха сега докато разглеждах платката видях нещо на което не бях обърнал внимание едно от крачетата не е свързано а и до едно пише е (емитер) а до другото к (колектор) и не свързано ( база, буквата я няма ама е ясно )
не ми се смейте ако не съм уцелил наименованията рядко се занимавам с транзистори  :oops: намерих още нещо на два пише с букви а на другите два е показан + и пак едното краче не е свързано :?

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия