Технически форум > Електроника

Платки...

(1/4) > >>

mohaha:
Виждал съм едни платки на който има дупки на равномерно разтояние и около дубките е калайдисано за да можеш да ги свързваш и да си правиш ти някой знае ли от къде се намират и как се казват?

Borislav:

--- Цитат на: "mohaha" ---Виждал съм едни платки на който има дупки на равномерно разтояние и около дубките е калайдисано за да можеш да ги свързваш и да си правиш ти някой знае ли от къде се намират и как се казват?
--- Край на цитат ---


Момент да видя дали съм разбрал... Искаш да кажеш, че има платки с медни писти по тях? Ако е това, ще ти кажа как се правят. :)

mohaha:
не просто платка с мн дупки без писти пистите с ги правиш ти с поялник и тинол  :)
ПП. сещам се за едни неща дето запояваш тех и мушкат на тех чипчето или инт. схема ама  нз как се казват и с колко дупки ще ми трябват за L293D?

Borislav:

--- Цитат на: "mohaha" ---не просто платка с мн дупки без писти пистите с ги правиш ти с поялник и тинол  :)
ПП. сещам се за едни неща дето запояваш тех и мушкат на тех чипчето или инт. схема ама  нз как се казват и с колко дубки ще ми трябват за L293D?
--- Край на цитат ---


Значи, платката се нарича монтажна. Аз я предпочитам пред останалите, въпреки, че е малко трудоемко да се запояват кабелчетата... Но ще се справиш с това. Това за което говориш е PIN-куплунг. L293D изисква 16 PIN-ов куплунг, защото има 16 крачета. Винаги, когато запояваш интегрална схема трябва да имаш такъв куплунг за нея, защото иначе рискуваш да я прегрееш, ако задържиш поялника повече.

spp:
Ти говориш за универсална платка.Ето ти една снимка(не е много на фокус,но снощи вече бях уморен,когато я правих)
http://www.bgalbum.com/displayimage.php?album=10454&pos=7
Такива платки се продават в специализираните магазини.Ако си от София мога да ти кажа ,къде има такъв.Цената и беше около 4.50 лева.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия