Автор Тема: Части от видео  (Прочетена 8262 пъти)

IbT

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 156
    • Профил
Части от видео
« -: Февруари 11, 2009, 07:17:46 pm »
Днес се прибрах за няколко дена в Търново и реших да свърша нещо полезно. Имам едно старо видео Supra (Не съм сигурен дали е на 15 или 20 години), което не работи отдавна и го бях забравил в един шкаф. Хванах се да го разглобявам и да видя какви части ще измъкна от него. Това което ми е познато и мога да ползвам е:
1. DC моторче
2. Много зъбни колелца и 3 ремъчета
3. Оптрона, който е за дистанционното
4. Светодиоди
5. Бутончета
6. Доста кабели
7. Трансформатор
8. Кутия за робот (ако е по-големичък. Може би Робот-Убиец :) )
9. Известно количество болчета

Това е общо взето. В момента качвам снимките и при първа възможност ще ги пусна тук, за да може ако някой види нещо полезно или познато да сподели какво е и за какво може да се използва. Приемам всякакви мнения, идеи и препоръки. Има и доста интеграли, но ще видя тези дни, когато имам време да ги опиша и да проверя какви са.

Когато се върна в София ще огледам и едно DVD за лаптоп. Аз малко го понатроших (кутията де :) ), докато се мъчих да стигна до лазера, но общо взето частите са добре. Когато съм готов и с него ще пусна снимки, най-вече заради лазера, защото не мога да му намеря дейташийт за него, а ми се иска да го използвам. Странното (поне за мен) при него е, че има 6 извода, но за него ще пиша като съм готов.

IbT

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 156
    • Профил
Части от видео
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2009, 08:27:32 pm »
Ето и снимките идват :)

                                                             

Ако някой само може да ми каже модела на оптрона или да даде дейташийт или да каже как се използва (с 4 извода е). Ако видите нещо полезно или познато, моля споделете. Повечето части мисля да ги ползвам (тези, които съм изброил в предния пост), но ако на някои му трябва нещо от другите да се обажда.
И още едно въпросче - главата мога ли да я ползвам за нещо полезно или не?