Технически форум > Електроника

Ултразвуков сензор

<< < (2/9) > >>

Borislav:
Хубав 6-канален сонар: Точно тук. :) Интересно е да се почете!

c82:
здравейте, много хубава и добре обяснена тема.  интересува ме само един въпрос ще станат ли за целта датчици от авто-аларми имам 2 броя ако станат да почвам да дерзая

yasko:
Здрасти. Какви точно датчици от автоаларма имаш предвид? Тези които се ползват за УЗ локатор, са комплект излъчвател и приемник на 40kHz. Това са пиезо керамични датчици направени точно за тази честота. Аз  мойте ги взимах от онлайн магазина на "Млада коструктор" към 13 лв комплекта, но още не съм имал време да се занимая с тях.

c82:
да точно за теззи датчици става въпрос  :)

yasko:
Чудесно. Аз отдавана се каня да направя един готин модул за УЗ локация. Имам някои идеи за подобрение схемата на sv_shady. Намерих в магазина на Комет усилвател с прогамируемо усилване (PGA) MCP6S21, който е доста подходящ за тези цели. С негова помощ ще може да се регулира чуствителността и съответно дистанцията на която се засичат обектите. sv_shady предложи като драйвер за излъчвателя да се ползва MAX232, което ще позволи да се вдигне изходната мощност. И накрая за да стана съв сем интелигентен модула мисля да добавя едно MCU в малък корпус DIP-8, който да прави измерването и да дава готов резултат.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия