Проекти за роботи > Line Tracer

Първият БГ Line Tracer по BEAM технология.

(1/4) > >>

spp:
Това,което се вижда и тук на форума е,че всички,които искат да се занимават с роботика или с конструиране,обикновенно се захващат с най-трудния и сложен проект.Скоро разбират ,че това което са започнали е трудно да го завършат и постепено желанието им се стопява.Другия основен проблем е финансовия.Не всеки може да отдели пари за хубави двигатели и редуктори,без които е немислим всеки един по-сериозен мобилен робот.Мисля,че голяма част от случаите са точно такива.
За тях,а и за всички на които им е приятно да се занимават с моделизъм предлагам следния проект.Една много проста за реализиране платформа с цена около 5лв-8лв.(говоря само за механичната част)Това не означава,че платформата е лоша.Може съвсем спокойно да се ползва за състезания за следене на линия.
Желанието ми беше да тествам механизма на движение и да имам под ръка простичка платформа за изпитание на различни датчици и програми за управление.
Ето как изглежда .

Разбира се все още не е готова напълно и я тествам за първи път.В завършен вид кабелите на двигателите,няма да са в това състояние.
Ето още една снимка преди пускането и .

spp:
А ето и първото и пускане.Скороста за такава платформа е напълно достатъчна.Идеята,че може да се мине и без колела и редуктори е напълно реална.Времето и за направа не беше повече от един час(с изработването на шаблона и изчистването на размерите)
Ето и филмче на движението и.
http://www.youtube.com/watch?v=kJVeG9DlGxo
Скоро ще побликувам и малка скица за всички,които биха искали да си я направят. :D
И второто и пускане. :zubi:
http://www.youtube.com/watch?v=-1bBFPIR5kU

spp:
Малко снимки на които се вижда устройството и елементите на платформата.



tommyboy:
братле тя си няма датчици поне не видях , това е само шасито с двигателите така да се каже.

Borislav:
Една малка, симпатична и лесна за изпълнение мобилна платформа! :) Като цяло много ми харесва шасито от алуминиева плоча, защото е сравнително лесно за обработка. Реже се лесно с ножица за метал, дупчи се също толкова добре!
Тук възниква и един въпрос... От къде могат да се вземат гумените накрайници, като тези на валовете на моторите? Имаше една идея за капки от топъл силикон, но така са по-хубави. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия