Автор Тема: Едина молба  (Прочетена 8156 пъти)

Raist

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
Едина молба
« -: Май 24, 2009, 05:25:15 pm »
Знам че молбата ми няма нищо общо с конструиране на роботи но все пак ще потитам.

Имам да пиша реферат на тема Системи и устроиства за задвижване на роботи и манипулатори, но нещо не мога да се справя с намирането на метериали. Някой ако може да помогне ще съм много благодарен.

ПС: Няма проблем материалите да са на английски език.

bLaf

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Едина молба
« Отговор #1 -: Май 24, 2009, 10:24:26 pm »
Потърси си The Robot Builder's Bonanza - хубава книжка, в която има доста глави относно задвижването на роботите - покрива униполярни, стъпкови и серво електродвигатели и начините им за управление(+ схеми), покрива и схеми за задвижване на "ръце", "крака" и изобщо всякакви други видове придвижване освен стандартните колела + мотор. Освен това има и глава за сензорите, в която се говори и за сензори свъразни с определяне механичното положение на робота(дали е надолу с главата, накъде са обърнати определени елементи и тнт.)

 :-D
Милен, 21г.

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Едина молба
« Отговор #2 -: Май 25, 2009, 02:32:33 pm »
Пиши на ЛС и ми дай някакъв контакт, чрез който мога да ти пратя разни материали. Препоръчително е скайп или емайл :)
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

Raist

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
Едина молба
« Отговор #3 -: Май 25, 2009, 06:21:05 pm »
Ами аз започнах да пишаи използвам предимно Robot Mechanisms and Mechanical Devices Illustrated но се изчерпа, а не мога да намеря за идравличните и пневматични задвижващи устройства.