Проекти за роботи > Робо-сумо

Моят сумо-бот

(1/2) > >>

DataMatrix:
Преди малко стигнах наи после до версия 0.8 на сумиста ми, който ползва за oснова този дизайн: http://robotics-bg.com/forum/viewtopic.php?t=279
Отне ми около 2 дена за да го направя (вчера и днес). В последния момент изникна проблем - бях обърнал двата диода при релетата (липсват на орегиналната схема). Остана да направя ралото и да закрепя сензорите по него, а също така и да сложа гумите, новите ще са широки 10мм. Робота в момента тежи 200г с батерии и с тези колела е широк 72мм.


Това е за сега. Като го поразвия пак ще пиша.

stundio:
Много яко шаси две сервота залепени едно за друго същност маи са топени дано за новата 2008 да има още роботи :clap:  :clap:  :clap:  :clap:  :clap:

DataMatrix:
Изрязах излишната пластмаса от 2те сервота и ги залепих с топъл силикон. И аз пожелавам същото за 2008г.  :-D

DataMatrix:
Честита нова, 2008 година!
И така, днес завърших в общи линии робота, има неща, които остават да се желае повече, тях ще ги изкосуря до края на семицата. И така, малко снимки:
 
(малко допълнителна подсветка на последната снимка :zubi: )
Всичко иначе работи ок, малко финна настройка и да ми направят широките колела утре и съм готов да се пробвам срещу друг робот.

Това е за сега от мен! Поздрави!

sv_shady:
Браво :) Изглежда интересно :) Тая подсветка добре му седи, може само малко да поприбереш кабелите :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия