Проекти за роботи > Роботи LEGO

Помощ за управлението на LEGO робот

(1/2) > >>

TheDarkSoul:
Имам една идея за нещо между робот хуманойд,мобилен робот и LEGO робот,но не мога да измисля как да го оправлявам.Мисля да е с дистанционно оправление,но незнам как да го направя да работи и да върви от това дистанционно,може дистанционното и приемника да са от някоя игра4ка,но тогава ще може само да се движи напред,назад,наляво и надясно ами ако може и нещо друго като например имам идея за щипки отпред или отзад,но незнам как да го направя от дистанционното да се отварят и затварят.Всъщност не се сещам и за друг на4ин да се ползват но това е друг въпрос.Ето и още малко за дизайна на робота:Когато е исклю4ен той изглежда като нещо като кола,а когато се пусне може да се изправи тяло и да стане робот нагоре,а надоло-нещо като кола.Гърба ше е като покрив на кола.Също ако може някой да даде идея за ръцете как да се мърдат пръстите.Нещо като това http://www.youtube.com/watch?v=wbGtATW8AzI,ако sv_shady ми помогне и каже как го е направил ше съм му много благодарен.

Borislav:
Няколко неща: Не знам колко е максимума на каналите в една радиоапаратура, но ще се наложи да преброиш тези, които ти трябват. Чрез елементарна аритметика ще установиш, че те ще са над 10, което нараства цената на апаратурата в аритметична прогресия. :-D
И още... Защо не започнеш с нещо по-просто? Примерно, някакъв ВЕАМ? Така си се хвърлил в дълбоките води... Прекалено много проблеми ще имаш в създаването на нещо подобно! И за да не остане този проект просто налудничава идея, трупай опит и след време (колкото трябва) ще пристъпиш към работа! :)
Поздрави и пожелания за успех!
Борислав

P.S. Можеш да прочетеш статиите в раздела "Буквар по Роботика"! Там има всичко основно! Разбира се, ще ти трябва още доста допълнителна литература, въпреки, че в нашето време четенето на книги не е особено популярно! И въпреки това... Ако искаш да знаеш, трябва да почетеш! :)

:
Максималния броя канали на радио-апаратура е 14.Ако искаш повече добавяш втори приемник и модул за връзка и управляваш чрез лаптоп. :clap:

TheDarkSoul:
Да,ама вече съм ги схванал тия мобилни (LEGO в слу4ея) роботи.Скоро ше ми дадът схема за такъв мобилен,а пък това за хоманойда,може и да не стане.Само да разбера как (ако има начин) да го направа на дистанционно,дето да не е от друга играчка и да има копче за щипките.Тях съм ги измислил как да се движат,ако не може от дистанционното,то тогава от самия робот.

sv_shady:
Общо взето в тази тема май само си чешете езиците.
tar къде си тръгнал да правиш 'хуманоидно-мобилни" роботи, като от мненията ти изглежда, че доста основи ти липсват. Ръката съм я правил с много труд, четене и мислене.

--- Цитат ---Да,ама ве4е съм ги схванал тия мобилни (LEGO в слу4ея) роботи.
--- Край на цитат ---

Това ме уби. Какво си схванал на мобилните роботи ? То ако така се
"схващаше" само. Друго нещо - примерно някой сложен робот с радио управление мислиш, че има стотина канала ли ???
Виж сега ентусиазмът ти е хубаво нещо, вярно е, че в началото и аз бях тръгнал хумноид да правя, но после премина на крачещ робот с 6 крака. Сигурен съм, че дори не си отворил Буквара и темите за начинаещи, а и бих се учудил, ако имаш дори и основни познания в електрониката. Нямам намеренение да обиждам никой, но това не е начина. Тръгва се от най - елементраното към по - сложното. Я си представете, че в 1ви клас ти изтряскат по математика диференциално и интегрално смятане??? Нищо няма да стане. Същото е и тук не може да искаш да се занимаваш с трансформиращ се мобилен робот с радио управление и да не знаеш какво е транзистор, кондензатор, диод, интегрална схема и т.н.
Иначе ето ви едно ново клипче на ръката, с което участвах в откриването на рекламната кампания на една сериозна фирма: http://www.youtube.com/watch?v=M1TIQfeuJS4

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия