Покажи участието

От тук може да видиш всички публикации на този потребител.


Публикации - mitko29

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12
46
Ами не такава засечка не мога да вида или не те разбера за какво ми говориш, което може и да е на 50% по вероятно  :-D .

Както и да е вече монтирах платката или може да се каже слепих с платформата с помоща на пистолета с топло лепило.(бог да благослови изобретателя му :D )

Първите тестове бяха доста добри следеше доста плавно лейкопласт с който налепих цялата къща  :-D ,но по ирония на съдбата съм оставил две открити спойки,който са се докосвали с алуминиевата рамка и явно от леко разместване при докосването и са направили късо и сензора изгоря. (надявам се в Конрад да имат нещо с което да го заменя ако ли не Пандата ще влезе отново в употреба ) :D

Предполагам,че ще се забавя с направата му и най вече пускане на тема в форума но най късно да следващата седмица ще гледам да успея да си набавя един сензор от цял Бургас,за добро или за лошо съм от хората който нещо ги човърка отвътре когато работата им не е направена като хората (А с това най вече приемам,че се изложих доста макар и да бях досаден тези дни на някой......)

Сега имам друг въпрос в нас имам едни самозареждащи се батерии от играчка(количка) обаче не съм сигурен как мога да я заредя имам предвид изглежда батерията е 6V/350-400mA има една платка която според мен е нещо за късо и токови удари просто не можах да е разгледам цялата понеже е доста здраво обвита.
Та в нас имам адаптер,който е 3/6/8/10/12/16 V/500mA обаче мисля че не е добре стабилизиран защото когато избера 3 то всъщност е 5.33,когато избера 8 , то всъщност е 10.25 и така нататък.
Та да попитам достатъчно ли е да си зареждам батерията която имам най вече как да разбера колко време да е зареждам кога е постигнала максималният си капацитет и разбира се как да запазя живота и по дълго.

Благодаря на всеки отговорил и надявам се не съм ви отекчил с дългите си писания.  :clap:

47
Цитат на: "zen"
В офиса печатаме карти за системата ни за контрол да достъп та от там взех малко бракувани. Иначе ги има навсякъде. Виж примерно в COMITEX на Шипченски, или може да ползваш и карти за булфон.

Каква ти е височината на алуминиевата планка? Т.е. на какво разтояние е от земята?


3,7 см е разстоянието от земята ?

48
Да знам как си конструирал ти но предната част на конструкцията , а може би и самият алуминиев лист е много тънък което не ми дава големи шансове да го залепя или закрепя по някакъв начин.
Но все пак не искам и да е грозно  :-D

А да те питам откъде взе тези ISO карти ?

49
Здравейте, разполагам с следната конструкция :

Понеже моите идеи как да сложа сензорите qrd1114 се изчерпаха бих искал вие да дадете някоя друга идея как да ги закрепя ,било то да удължа предната част по някакъв начин или някакъв по странен начин за който аз не съм се сетил.

50
Електроника / Приемник 88-108 Мhz
« -: Май 24, 2011, 06:24:15 pm »
220 ома резистор съм запоил за антената за да имам по добро предаване и антената да не е толкова притенциозна как ще е слагам.
И аз имах проблеми но ги оправих бързо.

51
Електроника / Приемник 88-108 Мhz
« -: Май 23, 2011, 04:54:12 pm »
Цитат на: "Dimitrov"
Тази с единия транзистор ами чрез промяна на бобината в колектора и кондензаторите сложени колектор-емитер


И искам да попитам още нещо забелязах че устройството което ми хвърля звука от телевизора директно в слушалките няма антена.

Тоест как мога да постигна добро предаване без да се налага да опъвам антената и да е намествам ?

За момента съм запоил 220 ома резистор точно с тази цел да постигна по добро предаване.

Дайте и вие някакви идеи........

И ако на мястото на микрофона включа мъжки аудио кабел който да идват от телевизора ми да кажем дали ще се предаде пак без проблеми ?

52
Електроника / Приемник 88-108 Мhz
« -: Май 23, 2011, 09:59:19 am »
А идея как да сменя честотата с по горната схема ?

53
Електроника / Приемник 88-108 Мhz
« -: Май 22, 2011, 04:52:05 pm »
Добре ясно ми е че този тип електроника не е лъжица за всяка уста все пак горе схемата която дадох работи и не питайте колко трудно си уцелих станцията на която излъчвам тъй като обаче използвах схемата която са предоставили hobby kit и с някое друго изчисление успях да разбера кой резистор къде е и колко трябва да ми е голяма намотката -
http://www.hobbykit.eu/hobbyb/h1502.html

Обаче не съм толкова навътре с нещата и да попитам как да променя честотата на излъчване която е в момента примерно да стане от 87,9 на 27 или 434-435 MHZ.

Наясно съм че ще трябва да сменя както бобината,транзистора,донастройващия кондензатор, така и антената и диода проблема е че не знам как да ги сметна, така че да получа честота която ме интересува.

54
Електроника / Приемник 88-108 Мhz
« -: Май 21, 2011, 10:13:23 pm »
Аз намерих едно доста добро решение което ме устройва:


Смятам да го опитам следващата седмица.

А да попитам как мога да усиля сигнала,който излъчвам ?
И честотите 88-108 не са ли забранени тоест легално ли е да излъчваш там  :-D  ?

И как трябва да използвам антената правилно че моята е много претенциозна ?

55
Електроника / Приемник 88-108 Мhz
« -: Май 20, 2011, 02:52:58 pm »
Здравейте,тези дни си намерих една стара платка на хобикит която представлява предавател от елекретен микрофон на горе споменатата честота както и да е седна да си поиграя малко с платката и започна да работи.
Интересно ми е мога ли да си направя приемник на тази честота (приемници, малки по размер).
И добре ли ще е да използвам антенен усилвател към предавателя с цел по добро качество.
Знам че за приемник трябва да се възползвам от Коефицента М(не съм сигурен дали беше точно М :D ) който може да се постигне между двете бубини,но от там нататък ми става някаква пълна мъгла какво трябва да направя.
Благодаря на всеки отговорил,предварително.
П.П: Не искам готови схеми.  ;)

56
Електроника / PIR сензор
« -: Май 02, 2011, 08:17:51 pm »
Цитат на: "anio"
А какъв ти е сензорът? Аз ползвам този http://www.robotev.com/product_info.php?cPath=1_29&products_id=179 на 5 волта и е вързан като open colector. Но му чета стойностите с микропроцесор.


Не ми се дават пари, да тези сензори са от алармената система в нас - и си мислех дали немога да ги направя за това.
+ това аз имам за идея да направя съвсем друго като схема.

57
Електроника / PIR сензор
« -: Април 29, 2011, 07:20:53 pm »
Цитат на: "emil74"
Всичко това може и то, по различни начини. Но дай малко параметри - лампи много! Напрежение, мощност, например?


Значи аз взех си поиграх с мултицеда тази дни и установих как е свързано релето установих че когато сензора е спокоен релето е затворено а когато засече нещо се отваря,като съпротивлението което получават при обхват 200 ома е 10,4 ома а когато засече чисти нули.

Входно захранване 10-16 волта с консумация 15мА.

Смятам да ползвам лунички този вид лампички като през фасонка ще подавам всичко.

Лошото е че за момента незнам релето какво дава като параметри,защото ако имам 20мА там посмъртно няма да мога да запаля тази лампа.
Някакви идей как го измеря ?  :-D
Иначе като информация се надявам да е достатъчно.

58
Електроника / PIR сензор
« -: Април 28, 2011, 09:34:35 pm »
Здравейте някой може ли да ми каже как да вържа към Pir sensor лампа която да свети когато е засечено нещо.
И също така възможно ли е да се направи когато засече нещо да остана лампата светната да кажем за 1 час и час след това да обновява на ново ?

59
Практика / въпрос за логически елемент
« -: Април 25, 2011, 12:25:45 am »
Цитат на: "sv_shady"
Ами това не е логически елемент. Това е сумиращ елемент, който няма нищо общо с електрониката. Например, когато една система се моделира и има обратна връзка, тогава се ползва такава съмуращта връзка между входния сигнал и изходния.


Е какво неможа да разбереш от това ?

60
Цитат на: "Dimitrov"
Всъщност мисълта ми беше че с течение на времето може би инфра ред лъчите , ув лъчите и други от невидимия спектър на слънчевата светлина дали няма да извадят приемника извън строя. Да не се налага да го слагам на цокъл за лесна смяна  :(


Няма да се налага споко  8)

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12