Автор Тема: Съвет и помощ за Интегрална Схема  (Прочетена 6429 пъти)

golbez

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
Съвет и помощ за Интегрална Схема
« -: Септември 23, 2008, 10:14:13 pm »
Здравейте приятели :)

От известно време търся на пазара една ИС и нещо я няма , даже почвам да се чудя  дали това под което име я търся е истинското.

Та в една схема от нета  се използва ИС с това име : Tx-2B и съответно във другата схема Rx-2B.  Обаче в който и магазин да попитам ме питат от къде съм взел тези ИС.

И се чудя дали това им е цялото име и дали се намират в България.
 Даже търся и тяхни два аналога и тях ги нямат :-D . Аналозите ги видях от този форим.

Моля ви помогнете с каквото можете, всякаква информация ще ми е от полза.

Мерси  :)

nunep

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Съвет и помощ за Интегрална Схема
« Отговор #1 -: Септември 23, 2008, 10:59:45 pm »
Здравей
 Tx2 и Rx2 са кодер и декодер. Могат да се ползват както за радио връзка така и за IR връзка. Купуваш китайска количка с дистанционно и те са вътре.
Успех

golbez

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
Съвет и помощ за Интегрална Схема
« Отговор #2 -: Септември 24, 2008, 04:07:39 pm »
Чакай чакай малко,  знам че са кодер и декодер, неискам да купувам количка иска само двете схеми и се интересувам за целите им имена.

Vlado

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Съвет и помощ за Интегрална Схема
« Отговор #3 -: Септември 25, 2008, 11:39:37 pm »
това са им целите имена. В търговската мрежа в България не се продават. Освен като част от детски играчки с дистанционно управление има ги в всички сегашни играчки с дистанционно управление. за съжаление са с дискретни изходи т.е. само включено или изключено. Не са подходящи за управление на истински модели където се използват порпорционални команди.
инж.Владислав Димов 33г.