Панорама > Събития и мероприятия

Второ състезание по Роботика

<< < (2/3) > >>

Simeon:
Радвам се, че има желаещи за състезание и през Април и през Септември! Може би обаче нямаме още достатъчно опит за организиране на голямо състезание, и ще е по-добре да започнем с ежемесечни събирания за премерване на сили и обмен на опит и идеи. Нека тези събирания да са повече със забавен и образователен характер, а не толкова състезателен.

Наемам се да организирам такова събиране всяка първа събота на месеца (по изключение първото ще е на 10.04.2010 заради Великден). Ще се радвам и на подкрепата на Боби, Ясен и останалите, които правят таке че форумът да прогресира. Точното място и час ще определим долъпнително в зависимост от това колко желаещи има.

Ще има ринг за сумобот както и трасе за line tracer (с широчина на линията 30мм). Ако има желаещи, ще направим и разграфено трасе което да позволи задачи от типа "робокуб". Отделно, всеки ще може да покаже проектите над които е работил дори и те да нямат нищо общо със сумоботи или трейсъри.

Както казах, основната идея на тези мероприятие е да трупаме знания и да се дърпаме един друг напред така че не е нужно да сте с напълно завършен роботи - покажете и изпробвайте това, което имате и потърсете идеи и съвети, за да сте напълно готови за следващото мероприятие.

Как ви се струва идеята за ежемесечни събирания за премерване на сили/прогрес и обмен на опит?

TheDarkSoul:
На мен ми харесва идеята. Обаче моя сумобот е без таймер. Та искам да попитам ,ако се направи това дали ще мога да участвам без таймер ,като въпросът ми е и за другото състезание през септември.

Simeon:
Иване, разбира се че може. Идеята е месечните мероприятия да са с развлекателна и образователна цел. На тях всеки ще може да покаже какво е направил и да го изпробва, да види добре ли се справя и да получи идеи и съвети за подобрения. Всички роботи ще бъдат допускани, дори и да не отговарят на спесификациите от правилника за състезания.

За състезанията е друго. Когато има състезателен елемент са нужни съдии и еднакви правила за да се излъчат най-добрите. За състезанията роботите ще трябва да отговарят на правилника.

sv_shady:
Здрасти, Мони :) Очаквах да има по-голям интерес към начинанието, с което си се захванал за събирания всеки месец, но все пак се надявам това през април да се състои, а пък тъкмо ще бъда в България и ще мога да дойда и аз да покажа това онова и да ти върна книгата най- накрая. Та значи този април ще има такава сбирка?

Simeon:
Здрасти, Светльо! Надявам се, че продължаваш да смайваш западняците с българския гении :)

Да, със сигурност ще има такива събирания и първото ще е на 10 април, както беше обявено. До седмица ще кажа и точното място и час.

Супер е, че тогава ще си в България и ще можем да се видим, не само заради книгата ;) . Мерси за подкрепата и нямам търпение да видя какво си ни приготвил този път.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия