Полезно > CNC и други машини

въпрос относно схема за управление на серво двигател

<< < (3/3)

alex:
http://www.skf.com/group/products/linear-motion/ball-and-roller-screws/roller-screws/planetary-roller-screws/index.html това е на скф!

spp:
скоро ми трябваше зъбна рейка за теодолит , отивам при същите комшии и им поставям зада4а с рейката , а те направо ми се изсмяха  не можели да видят зъбите а камо ли да ги правят и тва са хора дето цял живот са правили тва ! ядосах се и я врътнах на струга за по малко от 5 минути?
 :o
Искам да видя в реално време , как правиш на струг зъбна рейка за 5 мин. С избирането на материала, направата на заготовката, направа на шийки за втулките или лагерите в които ще лагерува тази рейка, вземане на фаски ,нарязването на резбата с необходимата стъпка и модул на точната дължина и т.н. И аз имам струг и фреза и макар и скромно и в домашни условия работя с тях и имам някаква идея какво и как може да се направи с тях и за какво време.
Ще ми е интересно и сигурно ще науча нови техники и технологии. ;)
Моля те ,когато пишеш нещо да постваш и снимки и/или клипове.
Освен това те моля да си оправиш правописа.
Последната молба ми е свързана с това да се пише конкретно по темата.В случая хоби CNC машини .

alex:
За правописа се извинявам, обаче докато пиша кучето ми се вре из ръцете ,но това не е по темата ! Това което искам да направя е да накарам хората да излязат от стереотипите!кое как  се правило , всичко е въпрос на мислене или казано на моя език системен анализ , или в частост системно ситуационен. Стругът знаете как е направен самоход винт за резби и синхранизация между шпиндела и подаването нортънови кутии и тн.и сега вземате подходящо парче пластмаса, на патронника слагате фрезер с голям радиус да речем 40мм    - рейката ми беше дебела около 3 мм непомня вече и беше от пластаса някъкъв полиамид  бял на цвят ,закрепих го на ножодържача като отдолу поставих парче еталбонд със същите размери и  се подаваше всичкото около 5 мм . Еталбонда го слагам за да може да не трепти пластмасата .  понеже има алуминии от двете страни, осенъка на полиамида  се срязва точно от алуминия  на еталбонда и става чистичък ряз . Със фрезера пуснах преход за да стане равна повурхност по детаила и после смених фрезера със тази да я наречем борщанга  , зададох стъпка на винта 1,5 и на два прехода получих прфектна рейка ! със готови инструменти става много бързо! пробвайте го .Има проблем 4е при този вид стъргане зъбите не са идеално прави но, за 3 мм дебелина е напълно допустимо , освен това гарантира и липса на луфт понеже зъбите са леко наклонени и обират междузъбното пространство. т.е. има постоянен контакт между зъбното колело и рейката .После пробвах и със бронзова ламарина става също. Всичко това го направих защото нямаше резервни части за теодолита! а го разказвам защото виждам и знам че много хора имат проблем със изработка или снабдяване със части . това е едно готово решение на проблема със малките рейки , стига на струга да има подходяща стъпка за резби като на зъбното колело !И може би пак не по темата  , ама понеже прочетох че имат много проблеми моделистите със пласмасите ви препоръчвам зъботехнически материали  пълно е със всякакви видове здрави пластмаси  ако някой се интересува мога да го консултирам ! Има всевъзможни матеряли за какво ли не ! А, и ако съм нарушил някави правила , моля да ме извините!

tsenkov:
    Хитро. Връща от пътя. Оценям го и влиза при хитрините. Не че ще се хвана да го правя но знае ли човек.  Чушко пека вдига до 1000градуса. Закалявал съм Х12 в него и става перфектно.
   На Бош- рексрот цените малко паднаха и за направляващи са добри. При положение че има и по-голям асортимент и можеш да си подбереш  танкетките според натоварването.  Гайките наистина са им скъпи но има и много по скъпи. Виж цените на турските, преди 10 год купих за Ц11 то и още не е мръднала въпреки зора който е видяла.  Тогава за 400ммвинт с гайка ми взеха 420лв.
   И въпреки всичко те съветвам откажи се от тези екзотики. 65 лв за гаика и 70лв на метър винт за СВД не са много. Под 1000лв. ти се връзват. За направляващи още 500-600лв и 12 лагера по 20лв и си готов. И си готов да пробиваш...

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия