Автор Тема: Нов съм, имам нужда от помощ!  (Прочетена 10826 пъти)

BurningShade

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 5
    • Профил
Нов съм, имам нужда от помощ!
« -: Март 11, 2009, 11:33:49 am »
Здравейте всички,  Аз съм нов в роботиката и изцяло в електрониката, но имам огромен интерес и искам да се науча ! За това, ще ви помоля ако имате някакви средства, видеа, книги или просто някакви туториали, които ще ми помогнат, бих се радвал да получа вашата помощ! :) На 17 години съм, не уча в някое специялно училище по математика или каквото и да е било, а просто в обикновенно училище, но както казах имам голям интерес, и мисля да кандидатсвам след 12 клас, за да уча компютърни системи и технологий. Благодаря предварително, ще очаквам вашето подкрепление :)

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Нов съм, имам нужда от помощ!
« Отговор #1 -: Март 11, 2009, 12:26:31 pm »
Ами разгледай буквара, купи си някоя книжка за електроника и започвай да дерзаеш, в интернет също има много информация, но е на английски. С такива общи въпроси не можем да ти помогнем. Започни някакъв малък проект и постепенно като срещаш с конкретни проблеми търсиш информация за тях, ако не намериш питаш. И така, от самосебе си не става. Трябват доста усилия, особено в началото!
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Нов съм, имам нужда от помощ!
« Отговор #2 -: Март 11, 2009, 05:50:12 pm »
sv_shady е напълно прав иска много много четене и поне два пъти повече практика иска много постоянство и упоритост а що се однася за раздела Буквар по Роботика наистина щом си съвсем начинаещ там ще откриеш много полезно инфо за стар.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

BurningShade

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 5
    • Профил
Нов съм, имам нужда от помощ!
« Отговор #3 -: Март 11, 2009, 08:25:26 pm »
Хах, спокойно :) постоянството няма да е проблем :) ще дам всичко от себеси с започването на проекти и какво ли още не, при първа възможност ще си взема и букварчето, за сега съм се захванал с уроците по правене на платки ! Много са полезни благодаря на всички в този форум :) много отдавна чаках такова нещо да излезне наяве, и да има хора които да попитам за неща! Мисля че ще се справя ! :) :clap:

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Нов съм, имам нужда от помощ!
« Отговор #4 -: Март 11, 2009, 09:01:03 pm »
Ако говориш за Буквара който ти споменахме той не се копува а е тема от този форум. Може и аз да съм те разбрал погрешно де.
А що се однася за пладките готино е но за сега не ти е нужно по добре се запознаи със видовете елементи мерене на ток и напрежение полупроводникови елементи начини на свързване паралелно последователно и експериментирай за да виждаш и как сработва платките са последния стадий мойто мнение е това успех ако нещо не ти е ясно питаи.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

BurningShade

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 5
    • Профил
Нов съм, имам нужда от помощ!
« Отговор #5 -: Март 11, 2009, 09:30:20 pm »
Тъи вярно сър!  :-D  Слушам и изпълнявам, а за буквара мислех че говориш за некав буквар..  :-D  :-D  а то точно за това от форума се отнася да :) мерси много за всичко !!!!