Технически форум > Общ форум

Създаване на Quadracopter

<< < (2/2)

cdman:
Управлението изглежда ще ти върши работа , поне за начало. Иначе доставките от ХобиКинг идват за около 3-4 седмици до БГ - коректни са, имам над 80 поръчки за последната 1 година.

Редакция:

Намерих ти контролер в БГ :) ето тук, спийд контролери имам излишни Турниджи Мултистар 30А , но са само 3 броя и няма да ти вършат работа.

petko10:
Аз за да не правя нова тема искам да се включа със неясно до колко реалистичната си идея . Бекграунда е , че имам аспирации в изкуствения интелект и до няколко месеца трябва да съм довършил системата за симулации на невронни мрежи и да мога да започна модели с някакво полезно действие . Та в тая връзка искам след виртуалното доказване , че нещата действат , да започна да контролирам нещо тип робот (казвам го така , защото ми е ясно , че най-добрият вариант е просто да пригодя кола с дистанционно за целта , обаче нали сме ентусиасти ми се ще да е куадкоптер) . Та така , понеже сме студенти без особени доходи , не мога да се целя много високо за техниката и се заформи следната идея :
 Малък куадкоптер с котролер , който стрйимва всичко от уредите към компютъра (съответно контрола се стриймва от компютъра).
Това е и първият въпрос - кой комуникационен канал може да се ползва за такъв стрийм (bluetooth/WiFi) и могат ли относително лесно да се препрограмират наличните котролери за такава задача ?
Отделен въпрос , който ми хрумна е - има ли разработен софтуер за управление на bluetooth RC устройства от компютър с прост bluetooth dongle примерно ? И ако не - какви са техническите спънки ?

cdman:
Здравей , има различни устройства които съм виждал и се управляват по Bluetooth или WiFi , но са в сферата на играчките , най сериозното за което знам е ARDrone - което се управлява с устройствата на APPLE ,

Истината е че за управление не ти трябва нещо много скъпо - един приемник от Хобикинг струва 10лв , а една апаратура от евтиния клас - примерно Spektrum DX4 може да се намери за около 50лв втора ръка или около 80лв нова. Ще си спестиш безброй разработки и размисли ако тръгнеш по стандартния вариант.

Както се казва - не измисляйте топлата вода :) варианти има и за евтино и за скъпо.

petko10:
Аз се ориентирах към AeroQuad форумите и там пообсъдихме с пичовете вариант за управление през компютъра . Иначе за преди това си трябва и стандартен контролер . Ясно е че от първия път магията няма да стане.

westony:

--- Цитат на: petko10 в Ноември 15, 2013, 06:45:01 pm ---Аз се ориентирах към AeroQuad форумите и там пообсъдихме с пичовете вариант за управление през компютъра . Иначе за преди това си трябва и стандартен контролер . Ясно е че от първия път магията няма да стане.

--- Край на цитат ---
От мен едно да знаеш, ако се скръндзиш за хубави части, по-добре не си прави никакъв. Хора около мен решиха, че могат да минат с по 400-500лв за части полетяха до 1 2 краша и след това пак трябваха да купуват части.

Минималния ти бюджет трябва да ти е не под 600-700лв (без апаратура)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия