Проекти за роботи > Атлетик-роботи

Какво е Атлетик-робот?

(1/3) > >>

Borislav:
Атлетик-роботите или в оригинал Athletics Humanoid това е клас състезания, в който участват човекоподобни роботи-хуманоиди, в мащаб 1:5 (височина 30-40см). Естествено, може би човекоподобни е силно казано, но те си имат два крака, две ръце, понякога даже и глава!

Правилата на състезанията за Атлетик-роботи са пределно прости: Който първи пробяга дистанцията от 20 метра (стометровка в 1:5 мащаб! :)), той е и победител!
На старта, роботите се състезават по двама, бягат по права линия, а пътечките са 90 см широки и са обозначени с бели линии.

Общо взето - правилата са прости, но направата на участниците е ужасно трудна! :)


Разбира се, роботите-хуманоиди участват и в няколко други дисциплини. Има ги и в робо-футбола.
Това май е най-сложният вид Роботика! Не дотолкова от електронна страна, отколкото до програмиране и механика... Който се е заинтересовал, може добре да помисли за проекта си и да споделя опит, а също така и да задава въпроси, защото само така ще се постигне добър резултат!

Малко снимки за вдъхновение:





Един робот-футболист е и на банера "Форум по Роботика", който се намира горе-вляво! :)

little_spiro:
ето този ми е любимия http://www.youtube.com/watch?v=ej1_BWnmpgg
не е ли сладурски?  :D  а и не би трябвало да е много сложен и скъп.

:
мен ме кефи дизайна на тези роботи.
мн са яки, но и мн скъпи

TheDarkSoul:
Аз искам да си направя някакъв такъв робот.  :lol:  
Robosapien 2 на zbytsam ме вдъхнови. Утре ще напише идейте и въпросите си , а сега искам да попитам ще ми помагате ли?

Първия въпрос:Ще ми отговорите ли на въпроса за звука?
http://robotics-bg.com/forum/viewtopic.php?t=648

Другите...утре.

zbytsam:
Ами защо не си набавиш един Робосапиен В1?

Дори се сещам за една евтина реплика , дето спокойно можех да си вземеш и да разглобиш-като функции е 1 към 1 с оригиналния Робосапиен в1 , ама е ревплика и цената мисля е към 90 лв. Даже ти е близко,понеже гледам , че си от Дупница-тръгваш посока Сандански и на финалния баир към Града (преди да вленеш в него) има голям детски магазин.

За 90 кинта ще получиш доста неща.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия