Автор Тема: отностно моторчетата  (Прочетена 5885 пъти)

mitko29

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 210
    • Профил
отностно моторчетата
« -: Ноември 28, 2009, 12:07:49 pm »
Здравейте,бих искал да попитам колко е диаметъра на оста на ел.моторчетата че да знам какви гуми да си купя от роботев.
Или ако някой вече е поръчвал за моторчета да даде линк.
Димитър Иванов, гр. Бургас, 17г.
skype: eeeeee5612

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Re: отностно моторчетата
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2009, 01:40:21 pm »
Цитат на: "mitko29"
Здравейте,бих искал да попитам колко е диаметъра на оста на ел.моторчетата че да знам какви гуми да си купя от роботев.
Или ако някой вече е поръчвал за моторчета да даде линк.


Някъде около 1.5 - 2 мм са, като естествено много зависи от типа им.
Важно е да се поясни в случая, че не можеш да сложиш колелата директно на оста на двигателя. Необходим ти е т.нар. редуктор. В най-простия смисъл, това представлява кутия с няколко зъбни колела, които предават въртящото движение на вала на двигателя (мотора) към въртящото движение на вала на редуктора, на който се закрепва колелото.
Доста теми са изписани по това във форума, използвай графата "Търсене". :)
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

mitko29

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 210
    • Профил
Re: отностно моторчетата
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2009, 02:35:56 pm »
Цитат на: "Borislav"
Цитат на: "mitko29"
Здравейте,бих искал да попитам колко е диаметъра на оста на ел.моторчетата че да знам какви гуми да си купя от роботев.
Или ако някой вече е поръчвал за моторчета да даде линк.


Някъде около 1.5 - 2 мм са, като естествено много зависи от типа им.
Важно е да се поясни в случая, че не можеш да сложиш колелата директно на оста на двигателя. Необходим ти е т.нар. редуктор. В най-простия смисъл, това представлява кутия с няколко зъбни колела, които предават въртящото движение на вала на двигателя (мотора) към въртящото движение на вала на редуктора, на който се закрепва колелото.
Доста теми са изписани по това във форума, използвай графата "Търсене". :)


Би ли ми казал тогава кой редуктори да си взема за моторчетата Електромотор RM2 от роботев си ги купих и двата спрях се на едни редуктори от 14 лева мисля че е за тях ето ги и тях: тук и тогава трябва да си взема ето тези колелца нали?
Димитър Иванов, гр. Бургас, 17г.
skype: eeeeee5612

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Re: отностно моторчетата
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2009, 05:44:52 pm »
Цитат на: "mitko29"
Би ли ми казал тогава кой редуктори да си взема за моторчетата Електромотор RM2 от роботев си ги купих и двата спрях се на едни редуктори от 14 лева мисля че е за тях ето ги и тях: тук и тогава трябва да си взема ето тези колелца нали?


Точно така. Редукторите RM2 са добри, тъй като предавателното им отношение е идеално за целите на Роботиката. Колелцата са точно тези. :)
Поздрави!
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

mitko29

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 210
    • Профил
Re: отностно моторчетата
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2009, 05:53:14 pm »
Цитат на: "Borislav"

Точно така. Редукторите RM2 са добри, тъй като предавателното им отношение е идеално за целите на Роботиката. Колелцата са точно тези. :)
Поздрави!


Бързо зацепвам аз  :clap:  ок тенкс Бориславе.
Димитър Иванов, гр. Бургас, 17г.
skype: eeeeee5612