Автор Тема: Помощ за избор  (Прочетена 15224 пъти)

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
Помощ за избор
« Отговор #15 -: Септември 06, 2009, 10:45:38 pm »
Само последното изречение е малко неразбираемо, но трябва да си пробваш сам при големи обороти няма да има мн вибрации, най-важното е като допреш свредлото до платката да я захване веднага иначе започва да се мести и дупката ще става не на място.

Bluebear

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 101
    • Профил
Помощ за избор
« Отговор #16 -: Септември 07, 2009, 08:04:16 pm »
Извинявам се  :lol:  Имах предвид,че в училище ползваме едни доста стари и големи дрелки,които са със бавни обороти.Ти на какви горе - долу обороти разпробиваш платките ?  :)
Поздрави !
Георги Тодоров гр.Пазарджик skype: blubear_pz93 Човек не е победен докато не се признае за такъв !!!

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
Помощ за избор
« Отговор #17 -: Септември 08, 2009, 03:28:19 pm »
Ами да ти кажа аз и толкова съм разпробивал, за тая малката дрелка незнам колко и бяха оборотите , а за настолната дето си я взех е от 500 до 2500 оборота. Има си упътване, в което пише, че колкото по - мек е материала и свредлото е по - малко толкова с по-високи обороти може да пробиваш. Аз не съм мн голям специалист и нямам мн опит в това, но тая от МК си е добра само да можеш да я държиш стабилно.

Bluebear

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 101
    • Профил
Помощ за избор
« Отговор #18 -: Септември 09, 2009, 05:36:32 pm »
Е...така като казваш стабилно звучи лесно ама на практика нещата стоят съвсем различно  :D  Ще се опитам да си набавя някаква по - евтина стойка,но се чудя защото всички се оплакват,че не вършели работа и май накрая ще трябва сам да мисля с какво да я застопорявам,за момента обаче нямам никакви идеи и ще разчитам както ти каза на стъбилна ръка  :-D
Поздрави  :)
Георги Тодоров гр.Пазарджик skype: blubear_pz93 Човек не е победен докато не се признае за такъв !!!