Автор Тема: Първият сблъсък на сумоботи  (Прочетена 8094 пъти)

zbytsam

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 256
    • Профил
    • http://genadi.masoko.net
Първият сблъсък на сумоботи
« -: Март 26, 2009, 10:11:26 am »
се състоя вчера в клуба по роботика. Стигна се до истински сблъсък и реших да направя малък коментар в навечерието на състезанието. Та:
 Изправихме моят сумобот със този на Мони. Резултатите бяха смесени.
На първо място аз отбелязах провал с програмирането.Реших сам да си пиша код и явно съм допуснал грешка в логиката,тъй като синтактично всичко си е правилно,което ще ми отвори доста работа,но имам две седмици.  Преминахме на аалогов режим и двамата и там ,понеже аз си бях насроил датчиците , а Мони беше пропуснал го избутах от ринга 2 пъти странично, Мони пък ме избутваше ботите се срещнат един срещу друг.учуди ме този факт и започнахме да търсим причината за това- оказа се простата причина че съм монтирал гнездото на батериите по към задната част в моя бот,което съответно променяше тежестта -тоест моята грешка при разпределянето и беше в + на Мони.
 Сериозна конкуренция имаше и в лицето на св шейди ,който не беше програнирал още неговия , но и така имаше някои преимущества.

Това е коментара ,ако иска и някой друг от вчерашните участници да драсне някакъв коментар.

Поздравления за Монката от Роботев-в благодарение на него имаме невероятен ринг-красота.

Успех на всички участници в предстоящото състезание и нека най-силния победи.
гр. София