Автор Тема: beam Фотопопър  (Прочетена 25700 пъти)

durankulakat

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
beam Фотопопър
« Отговор #15 -: Март 31, 2010, 06:42:52 pm »
Виж сега, нищо не изтъквам, нито съм открил някаква нова технология с мигащ диод...
Фотодиод на англ. е Photodiode с P, а тук е FLED, замисли се...
Ако още мислиш че е фотодиод виж тази снимка от сайта на която съм подчертал там където пише че FLED-а мига и каква е идеята за ползването му, а пък ако прочетеш целия текст, съвсем ще разбереш как работи.
Иван Петров 16г
skype: slayer_kolyo

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
beam Фотопопър
« Отговор #16 -: Март 31, 2010, 06:45:44 pm »
И кой ти е казъл на тебе че LED означава мигащ свето диод квиса тия глупости да подвеждаш хората. Защо и от къде съдиш че си губи смисъла без соларни панели защо като си решил ТИ че е добре да има смятъш че и другите така трябва да го изпълнят секи си го прай както му е кеф аз да ти кажа тва е една елементарна схема която при осветяване на кой да е от фото диодите било то ляв или десен съответно на там тръгва гадината. Така че спри да си налагаш мнение как според тебе трябва да е кое има смисил или не има кой да си решава ако имаше грешка се някой от модераторите щеше да я коригира и не намирам смисъл към съвета ти къб Борислав и тн. човека си има достатъчно акъл и знания според мен.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

durankulakat

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
beam Фотопопър
« Отговор #17 -: Март 31, 2010, 06:51:16 pm »
Къде съм написал че LED e мигащ светодиод!?!
Ти направи ли си труда да цъкнеш на съкращението FLED в сайта? Те затова са го направили с линкове хората, за да разбереш какво значи термина или съкращението. Ако на мен не ми вярваш че FLED e мигащ светодиод, тогава влез в сайта, цъкни на FLED и ще ти излезе страница в която пише от какво е съкращение!
Иван Петров 16г
skype: slayer_kolyo

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
beam Фотопопър
« Отговор #18 -: Март 31, 2010, 06:55:38 pm »
Значи виж сега човека си е дал схемата в началото на темата и аз ти коментирам нея схема какво си правил ти и какви сайтове гледаш си е лично твоя работа тези детцки схемички си ги гледай ти аз коментирам схемата от тази тема и реших да ти поясня за какво иде реч и че няма никви флашки флашнати диодчета мигащи пък вобше е ТАЗИ СХЕМА В НАЧАЛОТО и не само още мисля ами то си е фотодиод защото ако си е обекновен мигащ свето диод каквото го нарече по-горе в което съответно няма никаква логика и въпроса беше не излишен ами даже смешен ще разбереш че няма как да приема светлина посмъртно един такъв свето диод защото е СВЕТО ане ФОТО ивобще спора е доста тъп и само гъкаме темата така че аз прекратявам да обяснявам беберонщини.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
beam Фотопопър
« Отговор #19 -: Март 31, 2010, 06:56:59 pm »
а това какво е:


МнениеПуснато на: Сря Мар 31, 2010 4:03 pm    Заглавие:     Отговорете с цитат
Малко стара тема, но да се включа...
Къде виждате по точно на схемата фотодиоди фототранзистори или фоторезистори Rolling Eyes ? Да не говорите за мигащите светодиоди? (FLED = Flashing LED = мигащ светодиод)
И още нещо по схемата:
На тази схема не се вижда
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

durankulakat

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
beam Фотопопър
« Отговор #20 -: Март 31, 2010, 07:01:36 pm »
Е? И къде по точно виждаш да съм написал само LED да е мигащ диод?
Аз виждам само FLED да съм ползвал за него.
А ако мислиш че схемата е различна аз ще ти кажа че е същата и че е направена от два такива двигателя. Схемата е без сензори! И е от същия сайт! Има я тук!
Иван Петров 16г
skype: slayer_kolyo

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
beam Фотопопър
« Отговор #21 -: Март 31, 2010, 07:07:24 pm »
Аз съм без коментар по темата безмислено е смятъм че знакът = говори сам за себе си повече тая тема няма да я отварям че само се дразня моля ако тонът ми е бил рязък модераторите да делнат постовите ми ако се налага то на глава не се излиза.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

durankulakat

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
beam Фотопопър
« Отговор #22 -: Март 31, 2010, 07:13:26 pm »
В това "FLED= Flashing LED= мигащ светодиод" съм написал:
FLED=Flashing LED
Flashing LED= мигащ светодиод
Иван Петров 16г
skype: slayer_kolyo

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
beam Фотопопър
« Отговор #23 -: Март 31, 2010, 07:44:44 pm »
Не че вземам страна ама това са си чисти светодиоди тука във форума не е дадена цялата схема, ако може да се каже, че онова е схема, ето я пълната.

http://solarbotics.net/library/circuits/bot_popper_fred.html

monoeye

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
beam Фотопопър
« Отговор #24 -: Май 06, 2010, 02:43:33 pm »
Между другото направих робота и си работи с >>> Фотодиоди <<<, но нз от къде на къде ще се използват мигащи светодиоди  :?  те какъв сигнал ще дадат :?  (не съм сигурен дали не може, просто не знам как?!?)  ;)  А относно робота- просто ми трябваше малко помощ от някой който му разбира повече :D

stanislavmilchev

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
beam Фотопопър
« Отговор #25 -: Март 27, 2011, 08:04:50 pm »
Може ли да качиш снимка на твоя робот?
Поздрави
Станислав ,Стара Загора 13г.