Автор Тема: "Млад конструктор" и "Радио"  (Прочетена 14127 пъти)

kristiman

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 82
    • Профил
"Млад конструктор" и "Радио"
« -: Май 04, 2009, 08:58:57 pm »
Здравейте,
Открих че на село имаме всички броеве на списанието "Млад Конструктор" между 80-та и 86-та година и списанието "Радио телевизия и електроника" за няколко години до 88-ма.
Нямам скенер вкъщи,а и нямам толкова много време че да ги сканирам,но ако някой иска някоя схема или нещо нека да ми каже и ще го сканирам.
Честно казано като ги взех си мислех че са много интересни и много полезни,но те са доста стари и просто схемите не влизат в употреба сега.

Също така имам 4 брой "Млад Конструктор" за 2001-ва година и сега ще пробвам една от схемите,която се казва "Седем команди по двупроводна линия",но вместо кабел ще сложа инфрачервен приемник и предавател и ако стане ще и кача схемата

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
"Млад конструктор" и "Радио"
« Отговор #1 -: Май 04, 2009, 09:21:03 pm »
Да знаете, че има нарочни грешки в схемите на "Млад конструктор". Едва ли има някой, който да не знае защо. :)
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

kristiman

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 82
    • Профил
"Млад конструктор" и "Радио"
« Отговор #2 -: Май 04, 2009, 10:52:10 pm »
Цитат на: "Borislav"
Да знаете, че има нарочни грешки в схемите на "Млад конструктор". Едва ли има някой, който да не знае защо. :)

Да,знам че има,но не ги знам къде са.
Просто баща ми не ги е правил тея схеми ами си е намирал от книги много по-хубави и не ги имам поправени.
Но все пак не всички схеми са сгрешени

the_bull

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
"Млад конструктор" и "Радио"
« Отговор #3 -: Май 04, 2009, 11:15:01 pm »
Аз имам всички списания от 2000 до 2002 г. дето се издаваха и само в 2-3 схеми сам намерил някакви печатни или умишлени грешки, но като цяло съм правил 10 схеми всичко на всичко повечето работи са глупави които са предложили или елементарни.
Цветомир Гоцов, Монтана

kristiman

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 82
    • Профил
"Млад конструктор" и "Радио"
« Отговор #4 -: Май 04, 2009, 11:31:50 pm »
the_bull,от Варна ли си?
защото то сега само там се продават(те там са се издавали) и аз миналата седмица си го взех този 4-ти брой от 2001-ва
още не съм го изчел ама не е кой знае колко интересно
поне на тая схема дето ще правя пише "ИЗПИТАНО",така че би трябвало да няма проблеми

the_bull

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 13
    • Профил
"Млад конструктор" и "Радио"
« Отговор #5 -: Май 05, 2009, 10:17:09 am »
kristiman не съм от Варна аз мойте съм ги купувал през годините гокато се издаваха периода 2000-2002.Това, че пише изпитано не е гаранция, че няма грешки.
Цветомир Гоцов, Монтана

kristiman

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 82
    • Профил
"Млад конструктор" и "Радио"
« Отговор #6 -: Май 05, 2009, 10:40:55 am »
аха ок
ще видим дали ще тръгне схемата
не мисля че е кой знае колко интересна или сложна тая схема,но все пак искам да я пробвам защото нямам какво друго да правя

tommyboy

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 416
    • Профил
"Млад конструктор" и "Радио"
« Отговор #7 -: Май 07, 2009, 10:46:02 pm »
Аз от млад конструктор съм правил радиоуправление на 27Мhz, ама не тръгна не съм сигурен може и в мен да е била грешката, също и универсалния програматор за ПИК, AVR и други нея обаче успях да подкарам. Аве ако не са толкова интересни схмените поне дават идеи за други устройства.

durankulakat

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
"Млад конструктор" и "Радио"
« Отговор #8 -: Май 07, 2009, 11:10:44 pm »
Схемата за управление на 7 консуматора по двупроводна линия я има и на уеб сайта им, за тези които искат да я направят и нямат списанието http://www.constructor.bg/mk/7_comand.htm
Иван Петров 16г
skype: slayer_kolyo

kristiman

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 82
    • Профил
"Млад конструктор" и "Радио"
« Отговор #9 -: Май 07, 2009, 11:12:44 pm »
еми нищо
то е полезно да си купиш някое друго списание
то само с интернет не става