Автор Тема: Леснодостъпни материали  (Прочетена 9390 пъти)

IbT

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 156
    • Профил
Леснодостъпни материали
« -: Март 07, 2009, 10:11:39 am »
Имам идея за универсално шаси за моя робот, но не мога да реша какъв материал да използвам. Алуминият и плексигласът са скъпи, а и не навсякъде ги има. Видях в роботев, че продават синтра, но незнам точно какво представлява. Не съм се сблъсквал с нея. Засега съм се спрял на текстолит за платки, защото е евтин и лесно се намира. Моля споделете от вашия опит за евтини и сравнително достъпни материали за шаси. Разбира се и да са подходящи, защото и армамтура има навсякъде, ама ... :)

TheDarkSoul

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 293
    • Профил
Леснодостъпни материали
« Отговор #1 -: Март 07, 2009, 10:46:30 am »
Аз най-често използвам дискове.  :lol:
Реже се лесно.Пластмаса е все пак!Само това че е кръгъл а не квадратен и дупката в средата.Знам ,защо са така направени дисковете ,но ако бяха квадратни и без дупка щяха да са по удобни.Понякога използвам и кутийте от дисковете. Смеят ми се че ползвам дискове за шаси,но аз ги ползвам ,защото са пластмасови ,а не защото е диск  :-D А пък са и евтини.
Иван Зарев-14г.-гр.Дупница Skype:thedarksoul4
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва...:!:

Simeon

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
    • http://www.robotev.com
Леснодостъпни материали
« Отговор #2 -: Март 07, 2009, 12:26:28 pm »
Синтрата е материал подобен на PVC, но е двойно по-лек и с по-малка плътност. Синтрата омеква при температура около 65 градуса и може лесно да се огъва, например след потапяне в гореща вода. Освен това е и лесна за рязане, дупчене и лепене.
Симеон Янчев, София
www.robotev.com

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
Леснодостъпни материали
« Отговор #3 -: Март 07, 2009, 02:34:50 pm »
А с какво се лепи изхвърляме секундни лепила искам друго нещо спецялно за нея ако е възможно.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

IbT

  • Зомбиран Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 156
    • Профил
Леснодостъпни материали
« Отговор #4 -: Март 08, 2009, 10:27:29 am »
Ха! Това с дисковете е идея. Ще го пробвам :)