Автор Тема: Инструменти  (Прочетена 34109 пъти)

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Инструменти
« Отговор #15 -: Август 23, 2007, 06:50:52 pm »
Може ли да попитам... Белият монтажен панел (на тази снимка тук, долу-вляво) предлага ли се и в по-малки варианти? Тук в Стара Загора не съм виждал нещо подобно по магазините, а ми се вижда много полезно... Даже повече от полезно! :) Ще ми се да се сдобия с такова, така че ще търся в София, но това май ми е много голямо. Възможно ли е да има по-малки плочки?
Поздрави! :)
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
Инструменти
« Отговор #16 -: Август 23, 2007, 08:54:24 pm »
На практика това са два еднакви панела,които са съединени помежду си.Могат да се намерят в София.Също така различни големини могат да се поръчат от Конрад.Има някой недостатъци,но като цяло е много удобен за бърз монтаж и тестване на схема.Проблема е със съединителните проводници.Трябва да бъдат направени много добре.На няколко пъти ми се случва да не ми тръгнат схемите поради лош контакт.Иначе е добре направено
Слави Петков
София 49г

sv_shady

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 636
    • Профил
Инструменти
« Отговор #17 -: Август 23, 2007, 10:47:38 pm »
Има в София, аз ползвам една такава двойна само, че имам отстрани място за елементи с по големи корпуси, за бушони, бутони и т.н. Мисля, че   няма да ти е голяма. Аз вече обмислям да си взема отще една :) Но наистина кабелчетата трябва да са много хубави. Аз ползвам едножични звънчеви имах доста в запас :) Наистина е много удобно. Вместо да тестваш пред компа на Протеус или да поиш като не нормален и да не тръгне.... за това винаги първо така тествам.
Imagination is the only limit.......

Светлин Пенков
София / Рединг, Великобритания

TiTan

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 1
    • Профил
Инструменти
« Отговор #18 -: Март 06, 2008, 10:13:39 pm »
Еми аз честно да ви кажа моят поялник е Руски още Бащта ми го е ползвал и е като пистолет върши ми работа ... немога да ви кажа повече информациа. Но щте напиша още един отговор да видите и да ми кажете дали ще ми върши работа с платките . Защото още ниамам кинти ...  :(  :(  :roll:
God : 15
Ime : Viktor
Mestojiveene : gr.Svoge :D

pavelludiq

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
    • http://nosleepbg.blogspot.com/
Инструменти
« Отговор #19 -: Ноември 10, 2008, 11:51:52 am »
Моя поялник е стар, български, на него пише саво Tehnikum "S.M.Kirov" ~220V-80VA 50 Hz. и върши прекрасна работа, като пистолет е, но е стар и връхчето му е доста износено и ще трябва да го сменям, но някъде бях чел че тея дето са като пистолети могат да повредят електрониката ако се запоява с тях, защото като се пускат и изключват създавали електро-магнитно поле. Някой би ли развенчал или потвърдил този мит?

Друг въпрос е относно флюса който имам, той е течен и също бях чел че не е подходящ за платки, някъква иформация относно правилния избор на флюс?

BuGomix

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 7
    • Профил
Инструменти
« Отговор #20 -: Ноември 22, 2008, 09:08:16 pm »
Здравейте искам да попитам каде от софия мога да си пазарувам на евтини цени. Само да кажа за един магазин, наистина в него има всичко, но цените са много високи. Става въпрос за този на бул. Мария Луиза.

Интересуват ме най-вече материалите а не инстроментите, като разтвора за ецването, платките преди да са ецнати и тн.

PlayHoop

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
Инструменти
« Отговор #21 -: Септември 13, 2012, 05:16:29 am »
Незнам, дали само при мен е така, но снимките не ми се отварят(сигурно през годините премахнати). Иначе темата е много ценна за наистина новите като мен.
Дамян Димитров 14г.
Пловдив