Автор Тема: Части? От къде?  (Прочетена 9863 пъти)

silver_surfer9

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Части? От къде?
« -: Октомври 18, 2014, 09:52:51 pm »
Здравейте драги потребители и модератори :)
Тази година завършвам и реших за дипломна работа да си направя едно роботче :) Първата стъпка, която мисля да захвана е да сглобя механиката. От седмица вече се ровя из интернет, но никъде не мога да намеря части....Та като по старши в роботиката някой би ли могъл да ме насочи от къде мога да си закупя части?
(Под части имам предвид зъбни колелца, зъбни рейки, нещо като конструкторни шини, основи, шини и подобни)

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Re: Части? От къде?
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2014, 03:26:48 pm »
Привет!
Въпросът ти е много общо зададен. Когато проектираш дадена платформа, най-добре е първо да помислиш за това откъде ще купиш/намериш съответните компоненти. Те се избират още на фазата "идеен проект". Не можеш първо да начертаеш нещо, а след това да мислиш какво ще използваш - просто нещата не работят така. :)
Много зависи от това какво ти трябва. Мотори, колела, контролери и др. платки има в Роботев, там можеш да намериш всичко необходимо. Зъбни колела и пластмасови рейки има бол в ebay, можеш да се разровиш там. Имай впредвид, че доставката варира от 4 дена до около месец. Основи можеш сам да начертаеш и да дадеш на лазер, да ти ги изрежат/огънат, в зависимост от материала, от който са направени. Конструкторните шини (т.нар. Мекано) не съм засичал от години, но според мен подобно изпълнение не е особено сериозно за дипломна работа...
Поздрави!
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!