Автор Тема: въпрос за ардуино  (Прочетена 6471 пъти)

ivanboqdjiiski

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
въпрос за ардуино
« -: Август 23, 2014, 10:31:30 pm »
Здравейте! имам въпрос односно ардуино уно р3, той е следния . искъм да направя контролер за аквариума ми. тоест да ми пуск и спира осветлението, да пуска и спира цо2-то, измерване на температурата и ако надвиши определена граница да включи вентилаторитр какъо и да задеиства помпичка за дозиране на торове. въпросат е всичко това може ли да стане с ардуино уно р3 но към него да е свързан тъч скрин чрез които да мога да променям стойностите ако искъм да пренастроя ардуиното? гледах клипчета че е възможно но реших да попитъм.
извинявам се ако не съм за този форум но вие сте ми надеждата.

ПОЗДРАВИ !!!!

AA

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: въпрос за ардуино
« Отговор #1 -: Август 24, 2014, 10:01:18 am »
    За моженето - може и да стане. Не е ясно каква е по-точно идеята - някой да разработи всичко това а ти да го повториш, или да си го разработваш сам и като има проблеми да търсиш конкретна помощ? Ако е първото - трудна работа. Ако е второто - почни нещата едно по едно - примерно с меренето на температурата. Не очаквай нещата да станат бързо - може и да станат де - зависи колко си навътре в материята.

ivanboqdjiiski

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: въпрос за ардуино
« Отговор #2 -: Август 24, 2014, 10:17:52 am »
търся помощ не мисля някой да ми прави проекта а аз да лежа интересува ме ако взема този дисплей http://olx.bg/arduino--displey-tft-lcd-display-i44547059 (извинявам се ако ще го сметнете за реклама ) ще мога ли да го ползвм и като контролер на ардуино уно, и ще има ли достатъчно пинове за да мога да включа всичко което ми трябв ще трябва да контролирам общо 5 релета за включване и изключване от ардуиното  или ще трбва да си взема по големи вариант тоес ардуино мега.
поздрави

AA

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: въпрос за ардуино
« Отговор #3 -: Август 25, 2014, 02:20:15 pm »
  Разполагаш с 14 цифрови входове/изходи и с 6 аналогови входа ( те също може да се конфигурират като цифрови).  5 релета ще заемат 5 цифрови пина. Термодатчика - примерно един аналогов. Остават достатъчно но  колко трябват за touch screen-a с дисплея аз поне не знам (вероятно има ваеианти). Ако вместо touch screen ползуваш LCD, примерно 2х16 за индикация и потенциометър за задаване на температурата, Arduino Uno ще е достатъчно със сигурност.

kalcho.97

  • Гост
Re: въпрос за ардуино
« Отговор #4 -: Август 25, 2014, 03:45:03 pm »
Dobavi me na skype kalcho.97 az shte ti pomogna za proekta s koga i moga da ti otgovorq na v1prosite ti.

zen

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 121
    • Профил
Re: въпрос за ардуино
« Отговор #5 -: Август 28, 2014, 10:04:39 pm »
Не бих ползвал тъч скриин. Доста е малък. Защо не го пуснеш в домашната мрежа и да използваш компютъра или смарт телефона.

ivanboqdjiiski

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: въпрос за ардуино
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2014, 05:16:39 pm »
Ами незнам. Просто искам контролера да си седи на аквариума и ако случайно има нещо да го променя. Аз все още чакам дисплея защото го поръчах от ебай и все още го няма де