Автор Тема: CNC router проблем  (Прочетена 7361 пъти)

kolar.art

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 1
    • Профил
CNC router проблем
« -: Август 16, 2014, 12:31:45 am »
Здравейте! Не знам дали тук му е мястото, но имам няколко въпроса относно хоби CNC машина. Основното е, че в процес на работа точката определена за начална се измества по всички оси, независимо колко големи детайли залагам. Използвам професионална фреза с качествени режещи инструменти, но въпреки това, при какъвто и да е материал, се получава едно изместване с около 1,5mm. Въпроса е на какво се дължи това и какво мога да направя за да го предотвратя. Благодаря предварително!

nunep

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: CNC router проблем
« Отговор #1 -: Август 16, 2014, 09:37:09 am »
ЗДрасти,
може да питаш в този форум:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=18&t=8418&start=4520

иначе най-вероятно това се дължи или на слаби мотори или  калпава електроника. Може да пробваш да вдигнеш напрежението и ампеража колкото позволява електрониката. Не си дал инфо за машината, моторите, драйверите и какво напрежение подаваш. Ако всичко си идва готово с машината тогава пробваи да намалиш работната скорост и ускорението да е доста ниско.
Успех.

Borislav

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1010
    • Профил
    • http://robotics-bg.com
Re: CNC router проблем
« Отговор #2 -: Септември 08, 2014, 11:08:41 am »
Здравейте! Не знам дали тук му е мястото, но имам няколко въпроса относно хоби CNC машина. Основното е, че в процес на работа точката определена за начална се измества по всички оси, независимо колко големи детайли залагам. Използвам професионална фреза с качествени режещи инструменти, но въпреки това, при какъвто и да е материал, се получава едно изместване с около 1,5mm. Въпроса е на какво се дължи това и какво мога да направя за да го предотвратя. Благодаря предварително!

Напиши малко по-подробно параметрите на машината... Вида задвижване по осите, на Mach3 ли я "пържиш"?
Поздрави!
Роботиката не е хоби - тя е начин на живот!