Автор Тема: Организация на форума  (Прочетена 31585 пъти)

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Организация на форума
« -: Декември 02, 2013, 05:04:26 pm »
Отварям тази тема за  предложения, мнения и препоръки относно цялостната организация на форума по отношение на раздели и други неща.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Re: Организация на форума
« Отговор #1 -: Януари 18, 2015, 04:44:21 pm »
Напоследък посещавам форума всеки ден и виждам че е доста позамрял, направо е в клинична смърт. Причините са различни и аз също имам вина за текущата ситуация. Просто бях спрял да се интересувам какво се случва с форума.
Имам желание  да вдъхна малко енергия на форума и да пораздвижа нещата. Мислих как да го направя и реших като начало да се върна към проекта за "универсална мобилна робо-платформа". Този път крайната цел на проекта е не толкова самата платформа, а по скоро  пътя по създаването и. Целта ми  е да опиша всички необходими знания и умения и как те  да се приложат, за да се реализира един такъв макар и малък проект.
Всички са добре дошли да се включат. Аз продължвам в темата за платформата.
« Последна редакция: Януари 18, 2015, 05:06:36 pm от yasko »
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.

ctc

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Организация на форума
« Отговор #2 -: Януари 22, 2015, 05:31:56 pm »
Здравейте, има ли някакъв начин да се възстановят илюстрациите в прекрасните постове (уроци) за начинаещи на потребителя spp?

xyz

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 75
    • Профил
Re: Организация на форума
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2015, 11:04:50 am »
Цитат
Мислих как да го направя и реших като начало да се върна към проекта за "универсална мобилна робо-платформа".

  Това едва ли ще е първата такава платформа. Тогава какво ще привлече нови хора? Според мен трябва уникална идея, чието реализиране в последствие да доведе да "АХ" ефект. Хората като влязат да кажат - а това е нещо много интересно!!!

  Аз имам друга конкретна идея, която ще споделя тук. Защо да не се направи анимационен робот. Няма да е универсален, а с точно определена цел, като с времето ще се подобрява неговата функционалност. Примерно отначало роботите ще са само движещи се статуи, а по-нататък ще се раздвижат ръце, глава и т. н.

  На практика анимационните филми се правят по два начина: На ръка и чрез компютърни програми. Аз предлагам да направим робот, който ще играе ролята на анимационния герой и ще бъде заснеман кадър по кадър.
  Не съм чувал за подобно на предлаганите от мен анимационни роботи. Наистина компютърно генерираната анимация има много предимства (можеш да правиш почти всичко и ти при почти нулева цена). Недостатък е, че подобен софтуер е скъп и хората, които са свикнали да работят с него са само аниматорите.
  При описваната идея освен че ще се създава анимация, то и ще се упражнява едновременно разработка и усъвършенстване на робота. След заснемането на кадрите то пак ще се прилагат компютърни обработки на изображенията, но този път с много по-елементарен безплатен софтуер.

  Има ли желаещи да се включат в идеята?

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Re: Организация на форума
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2015, 11:11:57 am »
Съгласен съм, че палтформата не е супер страхотна идея, но моята цел е малко по-различна. Тук става въпрос за учебен тип проект, който  трябва да е сравнително прост поне в началната фаза. Ще разкажа повече за целите на този проект, но в другата тема.
Сега ако се върнем на идеята за анимационен робот -  хубава идея, но това си е сериозен проект, който изискава екип с доста знания и умения и не малко средства. Това, което лично мен ме притеснява е изработката на механиката в един такъв проект. Предлагам да направиш една тема в която да изложиш концепцията си за тази идея. Всъщност може да направим един раздел в който да се публикуват различни идеи за проекти.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.

xyz

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 75
    • Профил
Re: Организация на форума
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2015, 12:49:49 pm »
Наистина направата на анимационен робот е сериозна тема. И затова такъв проект ще изисква сериозно "подковаване", което ще изисква сериозен брой участници с различни умения.

И аз имам идея, как споменатото може да се осъществи. Просто трябва популярни български форуми с различна дейност да обединят усилия. Идеята описах и представих в специална тема в един напълно непопулярен форум, но такъв който е в такава приложна област за която не знам да има алтернатива. Прочетете темата там (може би е да се дискутира тук, но не точно в тази тема).
http://angelchovski.com/forums/index.php?/topic/195-%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB/
Става дума за форум за заваряване. Такъв форум ще е подходящ при изработка на механиката.

Като стана дума за обучение, то и аз от цяло година с още един човек (и частично + още един) разработваме проект, който ще се занимава с обучение по цифрова електроника. Може да се появят общи теми на коопериране с въпросната робо платформа, но в бъдеще (стадият на който развивам проекта е далеч от започване и затова дори сайт все още си няма).

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
Re: Организация на форума
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2015, 11:31:52 am »
Някои промени  във форума към днешна дата:
1. Премахнат е раздела за MRC контролерите, тъй като не вижда активност от досата време в този радел. Темите са преместени в раздел "Други контролери"
2. Премахнат е раздела "Магазин Роботев" от категория "Търговия"  отново заради причините по-горе. Полезните теми от раздела са премеси в раздел "Практика"
3. По молаба на Слави (spp) е създаден нов раздел "CNC и други машини" в категория "Полезно". Мисля че темата ще е интересна.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.