Автор Тема: МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.  (Прочетена 25666 пъти)

zbytsam

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 256
    • Профил
    • http://genadi.masoko.net
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« -: Февруари 13, 2009, 06:13:38 pm »
Не че форума е лош , не че имам оплаквания , но след като вече доста се познаваме , дайте да го направим по - уютен и по-лесен за сърфиране.
1. Ако искате да направим предложението за име и данни в подписа задължително. Не виждам кой има от кой да се крие - не сме форум на килърите все пак.  

2. Темми от рода " искам да направя Т1000 , научете ме" просто да се трият - нямма смисъл да се заключват след като в крайна сметка не изразяват нищо. Така подбуждат баш лапетата да пускат следваща такава.

3, За схемите и нещата , които сме установили че са грешни - да ги коригираме.

4.  Няма никакъв смисъл от това примерно спп да отвори свой форум, Борислав и другите можещи да пишат в този, аз имам възможност също да отворя един , но кому е нужно. Сега като искам да чета нещо на спп - чета до едно място и хоп трябва да се местя в друг адрес-ами особено като съм се зачел във важно инфо ми е ного неудобно и неприятно.
гр. София

martinovich

  • Вече знае какво е робот!
  • *****
  • Публикации: 56
    • Профил
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2009, 07:26:25 pm »
форомат спорет мен си е добре но може да се направи това унова по вапроса

zbytsam

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 256
    • Профил
    • http://genadi.masoko.net
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2009, 09:28:45 pm »
форума си е супер , само му трябва малко подредба и корекция.

Например в буквара отиваме на диоди и транзистори в отделна тема , без да имам тема за резистори и кондензатори.

Темата за диоди и кондензатори пък е на форума на спп, което причинява неудобство.

 Има доста такива места - ето ти например пускаш меко казано неадекватна тема в буквара - научете ме да правя робот, но си извинен защото да кажем , че няма инфо. В тази подредба на форума малко циклим на едно място. появява се млад участник , пуска темма от рода на твоята , друг му отговаря ами прочети това и това и така всеки път. Което според мен е излишно.Идеята ми е да се обединим , за да има повече материял.
 Ако не му се занимава на някой , може да ми отпуснете временно права глобален модератор и ще поподредя нещата и без това нямам много работа сега.
 Или пък да пожертваме една от срещите на клуба - да се съберем и да попренаредим нещата?
гр. София

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2009, 10:07:19 pm »
Идеята ти като цяло е добра но спп все пак си има право да си има собствен сайт така му харесва на човека а за форума да и за мен има какво да се понаправи и малко са хората тука които пишат нещо смисленно и са знаещи другите които знаят редовното обяснение е имам много работа или сега съм много зает и почти никои на пише и не обновява аз преди време бях писъл за това но нищо не се промени даже ми приеха критиката за остра а ми е кофти че няма един свестен проект всеки писъл за нещо и казал скоро и снимки и скоро така и не идва но какво да се прави.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

zbytsam

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 256
    • Профил
    • http://genadi.masoko.net
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2009, 10:15:09 pm »
Така е , приятелче , но спп го познавам лично и смея да твърдя , че има огромно желание да помогне на роботиката като цяло и се съмнявам да му е кой знае колко приятно да си прави сам сайт - при наличието на готов. Лично според мен мястото на спп е тук , както и по-строга модерация. Още нашето хоби е много малко , да не кажа нищожно , че да се разделят нещата на толковафоруми. Е сега се опитвам да издействам някой чаркове от едни яки вносители на супер ниски цени , за да подпомогнат ммалко нещата...  как да им покажа този форум..
гр. София

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2009, 10:28:27 pm »
Окий аз не познавам спп и незнам какви са му намеренията незнам дали си е направил сайт в последствие пречини или защото му е кеф секи си решава каде му е мястото незнам и пречината да се драпне от този форум и не ме и интересува това са лични работи темата беше друга и предлагам да се върнем към нея а за спп ако трябва да се направи нова тема.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

zbytsam

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 256
    • Профил
    • http://genadi.masoko.net
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2009, 10:44:57 pm »
прав си , ако искате така и така я обърнахме на дискусия да вземем да поизвадим грешките за които сме сигурни  и така да пооблекчим модовете и админа.

Ако на мякой му се занимава да разпише какво  е ЕДН , законите на Ом и законите на Кирхоф, после някой да пусне тема за резистори и кондензатори и да го караме така.

Не ми  е проблем и аз да го пусна но ще преписвам.
гр. София

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2009, 10:51:15 pm »
И закон на Джау Ленц както и за закона на Ом да уточня за част от веригара и за цялата верига за що е ток и напрежение електромагнитна индукция и магнитно поле магнитносилови линии и посока на тока статично електричество пад на напрежение и много други това трябва да е една част от усновата на всеки започващ с ел.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

spp

  • Global Moderator
  • *****
  • Публикации: 414
    • Профил
    • http://robotics.cnc-bg.net/
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2009, 11:02:02 pm »
Трябва да поясня нещата,защото става въпрос за мен.
Този форум беше направен от Борислав.Първоначално всички които пишехме тук бяхме запалени(и продължаваме да сме)в тази област.
Това са Ясен,Светльо,Борислав,Митко разбира се и аз.
Тъй-като имаше възможност (близо до нас)да използваме едно помещение в читалището направихме и първият клуб със редовни събирания.Тук на форума има и снимки,но ето ги пак.



В този клуб успяхме да направим първите два сумо робота в България.
Моя и на Светльо.В момента третия е в zbytsam.
Поради ред причини клубът прекрати тази си дейност и голяма част от хората там се зае да прави голям и сложен робот.
Идеята за по-масово представяне на това хоби в България се "одави "в безкрайните приказки и фантазии и откровените щуротии писани тук.(не е лошо те са водещи,но още никой не е успял само с мисъл да съгради нещо.Трябва и труд и търпение и опит)
Многокртно съм писал за това във форума,но ползата е никаква. :?
За да не се "одавят " и темите,които съм писъл,а и за да могат да бъдат "открити" и четени ( в това е смисъла от тях) ги преместих на ново място,за да могат да бъдат достъпни за тези,които наистина искат да направят нещо.
Моето мнение е,че нещата трябва да вървят от простото към сложното.Стъпка по стъпка.С малки стъпки ,но редовно.И да има повече хора които правят нещо,а не които само драскат и са компетентни по всеки един въпрос,но нищо реално не са направили.
Използвам момента и се обръщам и към другите модератори да върнат форума към един нормален вид.
Слави Петков
София 49г

zbytsam

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 256
    • Профил
    • http://genadi.masoko.net
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2009, 11:27:31 pm »
Напълно съгласен , нека и малко позатегнем дисциплината. Няма как в едно обеднинение на точните науки да се попива нещо от тях в хаос. Вярвай ми бих го направил и сам , ама като и аз сега се уча от А и Б? За това дайте да го стегнеме този форум.
 Лично за мен сега е трудемко , не че не напредвам , но примерно - върша си работата и после трябва да отворя твоя форум за да видя за резисторите, после пак се връщам тук и така.
Другият ужасен проблем е като почна да правя нещо дето не е изтествано и следователно е под съмнение , ужасно е да проверявам по 20 пъти нещо, и накрая да разбера че грешката не е в мен.
 Дайте да го почистим и стегнем и да си тръгне работата.
Всеки като има време да постегне по малко и така. % теми да има и 4ма пишещи - стига да е като хората нещата ще вървят по -добре. Загледайте се и ще видите че откакто аз съм тук - се върти един безкраен цикъл.
гр. София

hunter

  • Направо Робот! :)
  • *****
  • Публикации: 638
    • Профил
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #10 -: Февруари 14, 2009, 01:59:06 pm »
Този цикъл се върти и още преди да доидеш малко от хората които подържат този форум влизат и правят нещо за него секи се бърши с това много съм зает сега еми като искаме да има форум заети не заети са се хванали на хорото и трябва да се играе аз неведнаж съм писал например за мои проблем със схема или програма или просто за съвет и е било като глас в пустиня и съм се отказвал да коментирам каквото и да е и се спасявам както мога уж този форум е за това а се оказа греда отвсякъде именно и за това аз го приех като неуважение към колега и това е главната причина заради която няма да участвам в състезанията защото невиждам подкрепа и единност каквато трябва да има от наша страна към всеки един без значение дали е начинаещ или напреднал и за това няма и да се издигне роботиката тук защото сами с идеи и прикаски както каза СПП нищо ниама да се направи хората създали и подържали форума да не приемат това за хокане или убида да не съдят никои за тук написаното моля, а да пробват да разберат четателя да обмислят понататъчните перспективи и обновления във форума за неговото развитие защото сега е в ацки застои и го кара на режим SLEEP и маи трябва да получи прекъсване от POTRB или RESET за да се събуди най накрая и роботиката в нашата страна да стане факт ане илюзия с глои прикаски и празни мечти.
Цвятко Цветков/ Бургас

http://www.youtube.com/watch?v=I1y67hzRWQY&feature=related

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #11 -: Февруари 15, 2009, 02:08:29 pm »
Момчета съгласен съм с вас и приемам критиките за форума, като един от създателите му. От известно време мисля как да променим нещата, така че да стане един хубав и полезен форум. Ето някои идеи в тази насока:
1. Подкрепям Евгени (zbystam) затова, че всеки, който иска да пише във форума  трябва да си сложи името в подписа, от анонимност не виждам смисъл.
2. Искам да помоля Слави да се върне във форума, неговите статии са много хубави и полезни. Също така проектите, които започна ще помгнат за практическото развитие на роботиката.
3.Предлагам също Борислав да даде на Слави и Евгени модераторски права за да могат и те да участват в подреждането на форума. Определено трябва по-строго модериране.
4. Наистина да се публикуват схеми които са проверени иначе подвеждаме участниците тук.
5. Призовавам всички, които могат и искат да споделят своите знание и умения да се включат. Форума има нужда от качествени и полезни статии.
Не съм сигурен дали основните статии да бъдат във самия форум или във Уики-то, а във форума да има само коментари. Трябва информацията да се структурира добре, за да бъде лесно достъпна. Съгласен съм със Слави че трявбва да се почне от по-елементарните неща и да се градира към по-сложните проекти. Като начало решихме на сбирките на клуба да почнем с някои уроци по основи на електрониката. Ще ми се също и да възстановим проекта за сумобота на Слави и да разработим нещо като кит за сглабяне, защото като гледам е проблем намирането на достъпни материали. Но това са някои други идеи за развитие, които ще изложа по-нататък.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.

Аматьор

  • Бил знаел какво е Мехатроника!
  • *****
  • Публикации: 107
    • Профил
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #12 -: Февруари 16, 2009, 07:37:40 pm »
Намалете драстично броят на разделите във форума. :?
Красимир Милев    51г

zbytsam

  • Заклет Роботостроител
  • *****
  • Публикации: 256
    • Профил
    • http://genadi.masoko.net
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2009, 04:22:34 pm »
Като за добре дошъл , ще се позанимая с моят приятел мартинович, като едната му тема отива в кошчето-по обективни причини , и с забележка от моя страна да пише малко по грамотно.


Мартинович, ще ти качвам и буквар в темата за буквара!!!
гр. София

yasko

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 484
    • Профил
МОЛЯ ВИ да помислим да подредим нещата.
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2009, 04:44:57 pm »
Аматьор, съгласен съм че разделите май са множко, но изложи твойта концепция, ще е полезно.  Въобще, който има идеи за подобряване работата на форума, може да ги изложи тук.
Ясен Паунски,  гр.София, 39 г.