Автор Тема: моля за идея  (Прочетена 7290 пъти)

жоро

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
моля за идея
« -: Януари 07, 2009, 11:21:21 pm »
Здравейте, моля за малко помощ. Необходимо ми е захранване PNP, напрежението да слиза до 0 преди товара. Напрежението ми е мрежово изправено и да понася ток 40-50А. Моля за някаква идея.
благодаря Ви

Gnus

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
моля за идея
« Отговор #1 -: Януари 08, 2009, 03:39:05 pm »
Цитат
Необходимо ми е захранване PNP
PNP е вид биполярен транзистор. Какво разбираш под захранване PNP?
Цитат
напрежението да слиза до 0 преди товара
Преди товара или без товар? Ако напрежението слиза до 0 преди товара, колко ще е след товара (с товар)? Къде трябва да се измери напежението 0 волта?
Цитат
Напрежението ми е мрежово изправено и да понася ток 40-50А
Т. е. искаш да захранваш нещо с постоянно напрежение 220 волта при 50 ампера, или 220*50 = 11 киловата, така ли? Това ми се вижда множко, като се има предвид, че един от най-мощните електроуреди в домакинството, бойлерът, рядко превишава 3 киловата

Я пак опитай да обясниш какво точно искаш да направиш. Начертай схема, ако трябва.
Георги Койчев - София

жоро

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
моля за идея
« Отговор #2 -: Януари 09, 2009, 10:38:51 am »
правилно сте ме разбрали напрежението е 310 В. мощността е 15 КВата
Намерих транзистори МJE 5852 но тока им е 8 А. Ако някой знае схема без PNP транзистор ще ми бъде много полезен. На въпроса къде да се мери напрежението разбира се преди товара. Там импулсите са от 0 до 300 волта или по малко в зависимост от товара и отново до 0
благодаря Ви

Andrey

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
моля за идея
« Отговор #3 -: Януари 09, 2009, 10:04:28 pm »
До колкото те разбирам, ти трябват 4 яки изправителни диода свързани в схема грец.

жоро

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
моля за идея
« Отговор #4 -: Януари 10, 2009, 08:18:26 pm »
това съм го направил, въпроса е как след като съм изправил напрежението да го накъсвам на импулси, но да стига напрежението до 0
благодаря Ви

жоро

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
моля за идея
« Отговор #5 -: Януари 10, 2009, 08:41:52 pm »
същото би се получило с PNP транзистор но няма толкова як. Не знам как да конфигурирам няколко в паралел, дали ще отварят едновременно или ще горят един по един. Схема с триаци или тиристори ще е добра, но не мога да ги запуша. Това ви питам ако имате опит
благодаря Ви

Andrey

  • Робо-Новак
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
моля за идея
« Отговор #6 -: Януари 11, 2009, 12:26:31 pm »
Хубаво питаш, но трябва да кажеш какви импулси трябва да получиш на изхода, иначе никои няма да може да ти помогне.

жоро

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
моля за идея
« Отговор #7 -: Януари 12, 2009, 03:00:48 pm »
Моля за извинение. Импулсите трябва да са положителни, без значение формата. Е разбира се най добре ще е да са правоъгълни.Мисля си за някаква схема за отпушване на входа с тиристор при пика на напрежението на 100 Hz след греца и запушване с мощен IGBT при напрежение 0 на изхода след товара. Мисля, че би трябвало да се получи импулс със стръмно покачване и плавно слизане до 0, а тиристора да се запушва от нулирането на тока. Как мислите, дали ще сработи
благодаря Ви

жоро

  • Новодошъл
  • *****
  • Публикации: 6
    • Профил
моля за идея
« Отговор #8 -: Януари 12, 2009, 03:22:28 pm »
забравих най важното, трябва да има празен интервал. Тоест пълнежа на импулса да не надвишава 50%
благодаря Ви